Pokój dzienny z historią w tle: eklektyczny miszmasz

2015-07-13 0:03 Anna Rychlewicz

Pokój dzienny, którego aranżację trudno jest jednoznacznie zaklasyfikować. Eklektyczne wnętrze powstałe w wyniku osobliwych połączeń przedmiotów, które historią i tajemnicą urzekły właścicielkę. Projekt salonu, w którym panuje artystyczny klimat retro, a wszystko mimo swego niedopasowania - paradoksalnie urzeka spójnością. Prezentujemy projekt pokoju dziennego, za który odpowiada załoga pracowni Milokoo Design.

Pokój dzienny został zaaranżowany w eklektycznym stylu, który zaskakuje efektownym niedopasowaniem. Artystyczne wnętrze, w którym panuje retro klimat, urzeka dającą się wyczuć w powietrzu tajemnicą. Prezentujemy aranżację pokoju dziennego, którego każdy element wyposażenia może poszczycić się wyjątkową historią. Nad projektem salonu czuwały architektki Agnieszka Kotlińska i Monika Lis-Pypno z pracowni Milokoo Design.

Pokój dzienny w stylu eklektycznym: urzekający miszmasz

Założeniem projektowym pokoju dziennego była aranżacja wnętrza, która klimatem nawiązywałaby do stylu przedwojennej kamienicy. To właśnie one były inspiracją dla architektek. Zaaranżowane wnętrze miało być jednocześnie nowoczesne i świeże. W projekcie pokoju dziennego zaplanowano funkcjonalną strefę wypoczynkową, którą wyznacza prosta sofa ze szklanym stolikiem. Urzekającą prostotą aranżację dopełnia stylowy czarny fotel z podnóżkiem Lounge Chair projektu Ray i Charlesa Eamsów. We wnętrzu wygospodarowano także miejsce na okrągły, zabytkowy stół z krzesłami. Świadomie zróżnicowane stylistycznie krzesła wprowadzają artystyczny sznyt. Wąską ścianę za oknem zagospodarowano praktyczną biblioteczką. Dopełnienie całości aranżacji pokoju dziennego stanowi drewniana podłoga, która przywołuje we wnętrzu przedwojenny klimat.

Wyposażenie salonu z duszą: aranżacje wnętrz z historią

Wydaje się jednak, że to pojedyncze akcenty aranżacji kreują to wnętrze. Nadają mu wyjątkowego stylu i charakteru, jednocześnie otulając wszystko niezwykłą tajemniczością. Oś projektu stanowią przedmioty, które są świadkami przeszłości. Poszczególne elementy i meble w wystroju salonu skrywają swoją własną historię i tajemnicę, jak na przykład drewniany konik, który został wypatrzony na targu staroci. Wyeksponowany na okrągłym stole przykrytym lnianym obrusem w miodowym kolorze, który został wykonany na oryginalnych krosnach.