Nowoczesny salon z niespodzianką: kolor pomarańczowy i piłki na ścianie

2014-06-17 18:38 Anna Rychlewicz

Nowoczesny salon z kuchnią, otwarta antresola, intensywny kolor i nietypowa dekoracja ściany – to wszystko decyduje o niepowtarzalnym klimacie aranżacji wnętrza, które skrywa w sobie wiele zaskakujących elementów. Zobacz, w jaki sposób do stylowej przestrzeni przemycić kolor pomarańczowy i jak wyeksponować nietypową kolekcję piłek.

Projekt wnętrz autorstwa Karoliny Trojgi zaskakuje połączeniem stylu nowoczesnego z dość nietypowymi elementami aranżacji wnętrz. Do stylowej i eleganckiej przestrzeni nieoczekiwanie wprowadzono kolor pomarańczowy, a bohaterem nowoczesnego salonu uczyniono nietypową dekorację ściany... kolekcję piłek nożnych. Nieprzeciętna wysokość mieszkania umożliwiła zaprojektowanie funkcjonalnej antresoli, która skrywa sypialnię w buduarowym klimacie oraz wygodną garderobę. Choć stylistyka wnętrza może przywoływać na myśl przestrzenie urządzone w klimacie loft, za sprawą żywego koloru oraz zastosowania drewna – wnętrze jest niesamowicie ciepłe i przytulne.

Salon w stylu nowoczesnym: nietypowa dekoracja ściany

Pierwszy poziom mieszkania został zaprojektowany jako strefa typowo dzienna. Wyjątkowego uroku wnętrzu dodają dębowe schody o ażurowej konstrukcji, będące ozdobą tej przestrzeni. Jednocześnie, stanowią one element oddzielający strefę kuchni od części salonowej. Aranżacja nowoczesnego salonu charakteryzuje się prostotą i minimalizmem. Podłoga została pokryta dębowym i barwionym parkietem, który idealnie kontrastuje z szarą tapetą o fakturze płótna. Chcąc nadać wnętrzu jak najwięcej przestronności, zdecydowano się na minimalizm w meblach. Dlatego też przestrzeń salonu wzbogaca jedynie niska szafka pod telewizor w kolorze czarnym oraz klasyczny stolik kawowy. Wnętrze salonu nabrało wyjątkowego charakteru dzięki nietypowej ekspozycji piłkarskiej kolekcji na ścianie. Wysoka ściana w salonie okazała się idealnym miejscem na zaprezentowanie nietypowej kolekcji pana domu – piłek nożnych. Celem nadania przestrzeni wyjątkowej lekkości, projektantka zdecydowała się na zawieszenie w oknach przesuwnych paneli z materiału filtrującego światło. Centrum strefy wypoczynkowej wyznacza wygodna, narożna kanapa z poduchami.

Aneks kuchenny z kolorystycznym akcentem

Stylistyka aneksu kuchennego zaskakuje kolorem. Tę część mieszkania wyróżnia odważny kolor pomarańczowy. Meble kuchenne zostały wykonane z lakierowanej płyty MDF w kolorze białym. Takie rozwiązanie pozwoliło na rozjaśnienie najciemniejszej strefy mieszkania – części zaprojektowanej pod schodami. Zarówno blat jak i fronty kuchennej zabudowy wykonano z płyty laminowanej, imitującej wenge. Ciekawym rozwiązaniem w aranżacji aneksu kuchennego jest oryginalna fototapeta nad blatem, wykonana ze ślubnych zdjęć gospodarzy. W bezpośrednim sąsiedztwie kuchni, zaprojektowano strefę jadalni. Tutaj, uwagę przykuwa blat stołu, który wykonany został ze szkła barwionego na kolor czarny. Dopełnieniem całości są wygodne krzesła, pokryte ekologiczną skórą. Z kolei na antresoli zaplanowano część prywatną, gdzie znajduje się elegancka sypialnia i wygodna garderoba. Aranżacja sypialni została utrzymana w buduarowym klimacie. Biało-szara kolorystyka, białe meble, dekoracyjna tapeta na ścianie oraz łóżko z pikowanym zagłówkiem - razem  tworzą wyjątkowy klimat tego miejsca.

Aranżacja nowoczesnego salonu
Autor: Sylwester Rejmer Piłki nożne - bohater aranżacji nowoczesnego salonu. Wnętrze salonu nabrało wyjątkowego charakteru dzięki nietypowej ekspozycji piłkarskiej na ścianie.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021