Niebieskie ściany w salonie: 10 pomysłów na nowoczesny salon. PORADY i ZDJĘCIA

2017-02-27 15:49

Niebieskie ściany w salonie sprawiają, że pokój dzienny wydaje się większy i przestronniejszy, zwłaszcza jeśli wykorzystamy jasne kolory farb - np. błękit. Poznaj 10 pomysłów na nowoczesny salon z kolorem niebieskim. Zobacz zdjęcia salonu i przeczytaj porady!

Spis treści

  1. Niebieskie ściany w salonie: różne odcienie niebieskiego
  2. Niebieskie ściany w salonie: jakie meble i dodatki?
  3. Niebieskie ściany w salonie: inspiracje dekoratorskie
  4. Niebieskie ściany - porady WIDEO
  5. Niebieskie ściany w aranżacji wnętrz - GALERIE ZDJĘĆ

Niebieski kolor ścian, zwłaszcza błękitny, świetnie sprawdzi się w aranżacji salonu. Klasyczne połączenie to niebieski z bielą lub beżem. Wersja nieco ekstawagancka to kombinacja z fioletem.

Niebieskie ściany w salonie: różne odcienie niebieskiego

Paleta kolorów niebieskich jest bogata, zaczynając od błękitu nieba, ciemnego szafiru i szarawego indygo po bardzo ciemny,  aksamitny odcień morski. Coraz modniejsze kolory to także jasny cyjan i głęboki odcień indygo - niegdyś synonim elegancji i bogactwa. Kolor niebieski sprawdza się najlepiej w pomieszczeniach z dobrym oświetleniem naturalnym.

W aranżacji salonu można łączyć różne odcienie koloru niebieskiego lub wybrać jeden kolor i dodać ciekawy wzór. Jeśli chcemy odważnej przemiany w aranżacji salonu, fiolet skomponowany z błękitem stworzy wyróżniające się wnętrze. Połączenie takie cechuje szyk i naturalność. Inna ciekawa propozycja to błękit z odrobiną koloru morskiego.

Nie przegap: Salon - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Niebieskie ściany w salonie: jakie meble i dodatki?

Niebieski kolor ścian w nowoczesnym salonie może być kolorem dominującym lub stanowić ciekawe tło dla mebli i dodatków. Połączony z bielą – na przykład mebli i dodatków – stworzy ponadczasową, spokojną kompozycję.  

W aranżacji nowoczesnego salonu możemy też pomyśleć o zestawieniu niebieskiego koloru ścian z kolorem szarym lub z betonem na jednej ścianie. Taki duet wprowadzi do wnętrza odrobinę industrialnego klimatu.

Niebieski kolor ścian doskonale wygląda w otoczeniu barw naturalnym, takich jak beż i jasne brązy, które dodatkowo go ocieplają. Pamiętajmy bowiem, że kolor niebieski jest chłodną barwą.

Zobacz też: Kolor niebieski - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Niebieskie ściany w salonie: inspiracje dekoratorskie

Odcienie błękitów wyglądają subtelnie i czysto w aranżacji salonu. Błękit lubi towarzystwo naturalnych kolorów i dodatków, zatem styl vintage będzie tutaj idealny. Można też ciekawie zestawić niebieski kolor ścian z naturalnymi tkaninami. Delikatnie zmięta lniana zasłona w błękitne paski ujmie świeżością. Jest przy tym tak lekka, że dobrze przepuszcza światło dzienne do salonu. Do błękitnej aranżacji salonu można również wstawić gustowne fotele i klasyczną sofę.

Niebieskie ściany - porady WIDEO

Niebieskie ściany w aranżacji wnętrz - GALERIE ZDJĘĆ

Jeśli niebieski kolor ścian jeszcze Cię przekonał, zobacz, jak prezentuje się ta barwa w gotowych projektach wnętrz.