Nowoczesne firany i zasłony w aranżacji wnętrza [INSPIRACJE]

Nowoczesne firany i zasłony często mają różnorodną fakturę, łączą materiały nieprzezroczyste z transparentnymi. Modne firanki i zasłony stwarzają nowe możliwości aranżacji okien. Styliści chętnie stosują dwie warstwy identycznego materiału - okna ubrane w kilka warstw zwiewnych firan są pełne wdzięku. Zobacz, jak wybrać modne, nowoczesne firany i zasłony.

Okno w kuchni
Okno w kuchni
Okno w kuchni
Okno w kuchni
Okno w kuchni

W wystroju okien na czasie są firany i zasłony o różnorodnej fakturze. Nowoczesne firany i zasłony łączą płaszczyzny nieprzezroczyste z transparentnymi wstawkami. Gdy słońce mocniej zaświeci, może okazać się, że materiały mają dziury, przez które wpadają smugi światła. Koniec z zaciemnianiem okien! Pozwólmy, aby dom kąpał się w słońcu.

Wśród firan i zasłon ze wzorami inspirowanych naturą, obok setek maleńkich kwiatuszków, które kwitną na pastelowych tkaninach, modne stają się bardziej rozbudowane kompozycje florystyczne, a także bogato dekorowane materiały na zasłony pokryte labiryntem gałęzi drzewa szczęścia. Są też tkaniny ozdobione wizerunkami ptaków - klimatem zbliżone do tych, które królowały w połowie XIX wieku. Czas świetności przeżywa też jedwab, haftowany lub malowany. Powtarza się motyw przeskalowanych, kolorowych kwiatów XXL.

Polecamy: Zasłony do kuchni i pokoju. Jak dobrać zasłony na okna? [ARANŻACJE]>>

Wzory tkanin na nowoczesne firany i zasłony

W zapomnienie odchodzą gładkie materiały jako wystrój okien. Wszystko na nowoczesnych firanach i zasłonach kręci się wokół motywów geometrycznych i florystycznych. Obok pasów królują koła. Okręgi, haftowane złotą nitką na gładkiej firanie, wyglądają jak żarzące się słońca. Kraty i kwadraty usunęły się w cień.

Wzięcie mają tkaniny zasłonowe i firany ze złotą nicią. Ich charakterystyczny metaliczny połysk potęguje wrażenie świetlistości. Przesączające się przez cudownej urody firany w złote pionowe pasy promienie słoneczne nabierają miłego ciepła.

Zobacz też: Szare zasłony w salonie [ARANŻACJE]>>

Tafty: nowoczesne firany i zasłony

Wielkim powodzeniem cieszą się także połyskujące tafty jako dekoracja okna. Co prawda wpuszczają do wnętrza niewiele światła dziennego, ale rekompensują to, znakomicie mieniąc się własnym blaskiem. Okna ubrane w lśniące materiały przywodzą na myśl suknie balowe i karnawał. Gdy pojawiają się na wiosnę, tworzą ciekawy kontrast ze zwiewnymi materiałami, które będą dyktować warunki. Odpowiadają nam takie rządy: dzięki nim mieszkania będą rześkie, jakby codziennie rano rozpylano w nich górskie powietrze.

Polecamy: Jak prać firanki? Pranie firanek w pralce czy ręczne?>>

Modne firany i zasłony - nowoczesne aranżacje okien

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Magda Kochanowska Zdjęcia: agencjafree/living4media

POLECANE ARTYKUŁY