Oświetlenie: wybieramy nowe lampy. W stylu industrialnym czy miedziane?

Lampy są jednym z elementów, dzięki którym możemy szybko odświeżyć wnętrze.  Nowoczesny salon dzięki jednej, charakterystycznej  lampie w stylu industrialnym nabiera zupełnie innego charakteru. Lampy miedziane przypomniały nam natomiast o kolorze różowym we wnętrzach. Dobrze, że czasem nawet niewielkim nakładem sił i środków można zmienić aranżację wnętrza, która trochę nam się już opatrzyła.

Lampy stołowe z żarówkami zamiast kloszy
Lampa sufitowa w modnej miedzi
Kinkiet gwiazda prosto z garderoby artystki
Niecodzienny pomysł na lampę w otwartej przestrzeni
Lampy stylu industrialnym nad wyspą kuchenną

Nowa lampa szybko odmieni aranżację wnętrza. Czasem naprawdę nie potrzebujemy gruntownych zmian. A co najważniejsze do ustawienia i podłączenia lampy stołowej lub podłogowej nie potrzebuje szczególnych umiejętności ani wiedzy. Wystarczy pomysł. Co innego jeśli wymieniamy lampę sufitową. Wtedy lepiej poprosić o pomoc fachowca. Ale wymiana lampy, nawet przy pomocy fachowca i tak zawsze nam się opłaci. Nowa lampa w aranżacji salonu ma nie tylko wpływ na wystrój pokoju ale także inny rodzaj żarówki, barwa lub kąt padania światła potrafią zdziałać cuda.

Oświetlenie: lampy  z żarówkami w stylu industrialnym

Aranżację wnętrza mieszkania w stylu nowoczesnym szybko odmieni nowa lampa w stylu industrialnym. Może to być lampa sufitowa z żarówką zamkniętą w metalowej klatce lub żarówka zawieszona na przewodzie w kolorowym oplocie. Takie lampy są bardziej popularne, a co za tym idzie coraz łatwiej dostępne i coraz tańsze. Na fali stylu industrialnego pojawił się jednak nowy trend w oświetleniu - lampy z niczym nie osłoniętymi żarówkami żarnikowymi. Najciekawsze w nich jest to, że wyglądają jakby były niekompletne, jakby ktoś zapomniał założyć na nie klosz lub jakby żarówka była umieszczona tylko w zwykłej podstawce.

Zobacz: lampy w stylu industrialnym

Oświetlenie: lampa i miedź modną parą

Innym równoległym trendem są lampy miedziane. O bardzo prostych, wręcz  minimalistycznych formach lub strukturalnie perfekcyjne, przypominające orgiami. Zresztą miedziane dodatki dekoracyjne zdobywają szturmem nasze wnętrza. Pojawiają się najczęściej w obudowach i stelażach lamp, podstawach stolików kawowych, świecznikach i innych małych dodatkach do domu.

Więcej: miedziane elementy wystroju wnętrz

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY