Marokańskie dodatki. Moda na orient

Zaprośmy do wnętrza malowniczy folklor Maroka, ustawiając w zakamarkach mieszkania błyszczące lampiony, szklane karafki i ceramikę w stylu orientalnym.

Marokańskie dodatki. Moda na orient
Marokańskie dodatki. Moda na orient
Marokańskie dodatki. Moda na orient
Marokańskie dodatki. Moda na orient

Wybierając orientalną stylistykę, można zdecydować się na kilka małych odpowiednio wystylizowanych i wyeksponowanych ozdób. Wyszywane koralikami poduszki z satyny na sofie, czy mosiężna lampka tuż nad stołem wystarczą, by choć trochę odmienić wnętrze. Bardziej odważni mogą zdecydować się na aranżację całego wybranego pomieszczenia - na przykład sypialni. Tutaj pasować będą zwiewne tkaniny w oknach, duże poduchy na łóżku, bogato zdobiona narzuta, dywany, a zamiast górnego światła mnóstwo lampionów i świeczników porozstawianych na komodach i nocnych stolikach. Egzotyczną aurę podkreślą powoli tlące się kadzidełka lub eteryczne olejki o rozgrzewającym zapachu cynamonu, goździków, czy sandałowca.

W coraz dłuższe jesiennie wieczory warto wprowadzić do wnętrz odrobinę ciepłego nastroju prosto z Afryki. Marokańskie ozdoby są pełne uroku. Szklane lampiony na mosiężnych łańcuszkach potrafią stworzyć wyjątkową atmosferę. Dzięki bogatej kolorystyce i zdobieniom ożywią wnętrze.

Orientalne dekoracje

Na sposób orientalny można ozdobić każde wnętrze. Wzorzysta ceramika urozmaici kuchnię i jadalnię, lampiony i bogate tkaniny stworzą romantyczną atmosferę w sypialni. Świeczniki pomogą się odprężyć w łazience podczas relaksującej kąpieli w otoczeniu świec i kadzidełek. Zapraszając znajomych na kolację również możemy ich ugościć w marokańskim stylu - przyrządźmy niezwykle aromatyczne potrawy, które podamy na bogatej zastawie. Dajmy się ponieść tajemniczej magii.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Paulina Koperska (opracowanie) Zdjęcia: Krzysztof Zasuwik

POLECANE ARTYKUŁY