Dodatki dekoracyjne z piór w stylu skandynawskim. Trendy 2017!

Pióra to jeden z najbardziej modnych dodatków dekoracyjnych. Do niedawna kojarzyły się wyłącznie ze stylem etno - indiańskimi amuletami, łapaczami snów i magicznymi zaklęciami. Były więc ozdobą niszową. Teraz, na fali mody na styl skandynawski, który bazuje na naturalnych materiałach i neutralnej kolorystyce, dekoracje z piór przeżywają swój rozkwit.

Pióra w aranżacji wnętrz
Pióra w aranżacji wnętrz
Pióra w aranżacji wnętrz
Pióra w aranżacji wnętrz
Pióra w aranżacji wnętrz

Pióra są obecnie chętnie wykorzystywanym motywem w wystroju wnętrz - nadają im lekkości i świadczą o zainteresowaniu właścicieli naturą. Dekoracje z piór można kupić w sklepach z dodatkami, łatwo też można je wykonać samodzielnie – pióra są niedrogie i dostępne w sklepach z artykułami dla hobbystów, pasmanteriach, czasem w sklepach papierniczych i na giełdzie kwiatowej. Można też zrobić dekoracje z piór znalezionych podczas wakacyjnych spacerów po plaży. Przygotowaliśmy krótki PORADNIK jak wykorzystać pióra w aranżacji wnętrz zgodnie z trendami 2017.

Dodatki dekoracyjne z piór w stylu skandynawskim

Pióra zdecydowanie cześciej zaczęły się pojawiać się w naszych wnętrzach wraz z modą na styl skandynawski, który inspiracje czerpie z natury. Zarówno kolorystyczne jak i te dotyczące materiałów wykończeniowych. Jednym z chętniej wykorzystywanych tu motywów są właśnie naturalne pióra. Dodatki dekoracyjne z nimi znajdziemy w salonie i w sypialni w formie poduszek, łapaczy snów, dekoracji ściennych, nawet… kloszy lamp. Warto jednak pamiętać, że decydując się na dekoracje z piór dobrze jest pozostawić je w roli głównej, nie dodawać już wyrazistych wzorów – pasów, krat lub grochów oraz nasyconych kolorów.

Czytaj też: Szare mieszkanie w stylu skandynawskim

Dodatki dekoracyjne z piór, które zrobisz sam

Do zrobienia dodatków dekoracyjnych z piórami możesz wykorzystać też przedmioty znalezione podczas wakacyjnych spacerów, na przykład wybielone przez morze deski, zasuszone trawy i gałęzie. Możesz do nich użyć piór w naturalnej kolorystyce lub je ufarbować – wszystko zależy od fantazji, koncepcji i istniejącej aranżacji wnętrza. Możesz też wykonać girlandy z szarego sznurka i biało – brązowych piórek różnej wielkości, którymi udekorujesz ściany, biblioteczki lub szafy. Dekoracjami z piór, które możesz wykonać samodzielnie (lub gotowe kupić w sklepie) są tzw. łapacze snów. Wieszamy je na ścianach lub ramach łóżka.  Świetnie wyglądają dekoracje z piórami włożonymi pomiędzy dwie tafle szkła, powieszone na ścianie na metalowym łańcuszku.

 Dekoracje z piór. Lampy

Fot. materiały prasowe Vita Copenhagen

A może lampa z kloszem z piór?

Hitem wśród projektantów wnętrz specjalizujących się w stylu skandynawskim są lampy z kloszami z piór. Wyglądają niezwykle lekko i intrygująco. Mimo, że delikatne, są zawsze wyrazistym elementem, grającym główną rolę w aranżacji. Przy okazji ważna informacja dla alergików: projektanci tego oryginalnego klosza zadbali też o to, by się nie kurzył – pióra pokryte są specjalnym preparatem antystatycznym.

Zobacz też: ZRÓB TO SAM: dekoracyjny koszyk w stylu skandynawskim

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Zdjęcia: Materiały prasowe H&M HOME

POLECANE ARTYKUŁY