Biurko dla gracza nie może być przypadkowe. Wielu graczy potrzebuje kilku monitorów, które nie zmieszczą się na małym blacie. Rzadko który gamingowiec korzysta również z rozwiązań bezprzewodowych – biurko więc musi mieć specjalne tunele i otwory na kable. Jakimi cechami powinno się wyróżniać biurko dla gracza?

Duże biurko dla gracza

Biurko gamingowe musi przede wszystkim mieć właściwe rozmiary. Powinno być odpowiednio duże, głębokie i szerokie, tak by pomieściło kilka monitorów, klawiaturę, niezbędne akcesoria do grania. Najpopularniejsze są biurka prostokątne, ale sprawdzą się również biurka narożne – zwłaszcza jeśli gracz ma drukarkę. Małe biurka, które są jedynie podstawką pod laptopa, nie sprawdzą się w przypadku graczy. Nie zapewnią komfortu użytkowania i zwyczajnie nie będą wygodne.

Regulacja blatu biurka dla gracza

Biurko gamingowe powinno mieć regulowany blat. Dzięki temu będzie ono rosnąć razem z dzieckiem, a w razie potrzeby z biurka będą mogli skorzystać również rodzice. Takie biurko sprawdzi się również w sytuacji, gdy mamy nieduże mieszkanie, a jeden z rodziców pracuje w domu. Wtedy w ciągu dnia może ono być blatem roboczym do pracy, a popołudniami służyć dzieciom do zabawy czy nauki.

..  Jak wybrać dobry fotel dla gracza? >>>

Materiał wykonania biurka dla gracza

Biurko dla gracza może być wykonane z różnych materiałów. Przed zakupem warto sprawdzić, czy blat jest odporny na zarysowania – dzięki temu biurko dłużej posłuży użytkownikowi. Dobrymi materiałami są drewno czy płyta MDF, ale biurko może być wykonane również z tworzywa sztucznego. Nie poleca się jedynie biurek z metalowym blatem, gdyż długotrwałe korzystanie z nich jest zwyczajnie niekomfortowe.

Organizacja kabli w biurku dla gracza

Gamingowcy często wolą korzystać z urządzeń przewodowych, bo zapewniają one wyższą skuteczność działania. Z tego względu przy biurkach graczy zwykle jest sporo kabli do ukrycia. Przy zakupie biurka gamingowego warto zwrócić uwagę na to, czy ma ono specjalne otwory i tunele, które pozwolą schować kable. Dobrze sprawdzą się również maskownice, które pomogą ukryć przewody przed wzrokiem postronnych osób.

Design biurka dla gracza

Biurko gamingowe powinno być również dopasowane do wystroju wnętrza. Jeśli meble w pokoju dziecka są białe, biurko może być również białe, ale także kolorowe i stanowić element nadający całemu wnętrzu charakter. Natomiast jeśli meble są kolorowe, biurko może być elementem wyciszającym. Warto wtedy postawić na neutralną kolorystykę. Przyda się to również w sytuacji, gdy gracz ma kilka monitorów – one i tak będą już wystarczająco przyciągać wzrok w tym pomieszczeniu.

Przy zakupie biurka dla gracza warto kierować się opisanymi cechami. Biurko powinno być odpowiednio szerokie i głębokie (by monitory nie stały zbyt blisko oczu) i zapewniać komfort użytkownikowi. Warto również, by miało regulowany blat i było dopasowane do wnętrza.

..  Wybieramy stolik pod laptopa >>>