Meble do salonu: jak wybrać i na co zwrócić uwagę przy wyborze mebli do salonu

2014-07-30 17:40

Meble w salonie są wizytówką gospodarzy. Pokazują jaki gust mają domownicy i czy przywiązują uwagę do jakości i trwałości. Meble do salonu należy wybierać z głową, by mogły służyć nam latami. Umeblowanie salonu: poradnik i 10 inspiracji na ładnie urządzany salon [galeria zdjęć].

Spis treści

  1. Meble do salonu: najnowsze trendy i sposoby aranżacji
  2. Umeblowanie salonu: czym się kierować przy wyborze mebli

Salon, jako reprezentacyjna część domu powinien być urządzony ze szczególną uwagą. Aby uzyskać satysfakcjonującą aranżację należy skupić się na wyborze odpowiednich mebli do salonu, które wyznaczą kierunek wystroju całego pomieszczenia. Umeblowanie salonu wbrew pozorom nie jest takie proste, pokazujemy 10 zdjęć salonów z prawdziwych mieszkań, których właściciele dobrze sobie z tym zadaniem poradzili.

Meble do salonu: najnowsze trendy i sposoby aranżacji

Coraz częściej wybierając meble do salonu rezygnuje się z kompletów meblowych czy meblościanek i stawia się na lekką, często modułową zabudowę, lub pojedyncze jej elementy. Jest to rozwiązanie, które pozwala na umeblowanie salonu w nieprzytłaczający i nowoczesny sposób. Takie umeblowanie pozwala także na uzyskanie większej ilości przestrzeni i nadanie jej lekkiego, świeżego wyrazu. Dzięki rezygnacji z ciężkich, zabudowanych kompletów meblowych na główny plan wysuwa się przestrzeń wypoczynkowa – kanapa i fotele. To na ich wyborze skupiają się projektanci, by nadać salonowi niebanalny charakter i skierować uwagę na najważniejszą strefę w pokoju dziennym. Kolory mebli do salonu pozostają dowolne. Zależnie od pomysłu na aranżację i stylu w jakim chcemy utrzymać salon można postawić na jasne lub ciemne wybarwienie mebli, rekordy popularności biją meble wenge. Bardzo modne i łatwe w utrzymaniu czystości są też meble z płyty MDF matowej bądź lakierowanej. Dużą zaletą MDF-u jest niemal nieograniczona kolorystyka i uniwersalność.

Umeblowanie salonu: czym się kierować przy wyborze mebli

By meble do salonu służyły nam wiele lat powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na ich wygląd, ale przede wszystkim na jakość i wykonanie. Można spotkać się z przekonaniem, że kupując meble w sklepach sieciowych nie otrzymamy produktu tak wysokiej jakości jak na przykład zamawiając meble u stolarza, lub kupując je w małym zakładzie. Nie zawsze jest to prawdą. Przede wszystkim zanim zdecydujemy się na zakup kompletu mebli wypoczynkowych do salonu powinniśmy bardzo dobrze przyjrzeć się wybranym meblom i zdecydować czy odpowiadają naszym wymaganiom zarówno cenowym, jak i pod względem jakości. Meble robione na wymiar mają te zaletę nad gotowymi zestawami mebli, że możemy je idealnie dopasować do przestrzeni, którą chcemy umeblować. Sprawdzą się szczególnie w kiedy mamy w salonie nietypowe wnęki do zabudowy, czy chcemy zrobić szafę połączoną z biblioteką od sufitu do podłogi.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE