Las w domu, czyli wystrój wnętrz w rytmie natury

2018-06-27 14:11

Może to być zarówno las tropikalny, zachwycający egzotycznymi roślinami, jak i bardziej swojski – zasnuty mgiełką, pachnący ziołami i igliwiem. Dom ubrany latem w leśne motywy da nam dobrą energię i ukojenie.

Styl urban jungle od wielu miesięcy święci triumfy. My proponujemy poszerzyć go o motywy z rodzimego lasu – tak jest jeszcze bardziej eko!

Egzotyczna dżungla czy swojski las?

Odmieniając wnętrze w wiosennym bądź letnim klimacie, sięgnij po zieleń i motywy roślinne. Wybierając odcienie szmaragdowe, turkusowe i morskie oraz najmodniejsze egzotyczne motywy (liście bananowca, palm, monstery, kwiaty tropikalne, ananasy, papugi i flamingi), przywołasz klimat urban jungle. Wnętrze stanie się gorące, może nieco parne, lecz pełne witalności.

..  Kolor szmaragdowy we wnętrzach od A do Z! >>>

Jeśli zainspirujesz się lasem rodzimym, wykorzystaj zielenie młodych listków, igliwia, mchu oraz dobrze znane wzory, np. liści paproci. We wnętrzu będzie więcej powietrza i wyda ci się chłodniejsze oraz spokojniejsze. Wybór to rzecz gustu i potrzeb. W obu wersjach aranżacja podkreśli umiłowanie natury i jedność z nią.

..  Dekoracje z paprotką zrób to sam – proste, tanie, piękne! >>>

Urban jungle dla początkujących

Dżungla w rozkwicie, czyli aranżacja pełna egzotycznych odniesień, czy tylko dwa, trzy akcenty w zgodzie z modą? Oba kierunki są dobre. Stworzenie bogatej kompozycji wymaga dobrego oka. Inaczej może powstać chaos, który będzie męczył. Dobrym rozwiązaniem jest wtedy choćby wybranie przewodniego wzoru, np. łodyg bambusa lub liści monstery, który będzie dominował. Nie dowierzasz swoim umiejętnościom? Poprzestań na paru poduszkach, donicach z roślinami i ich wizerunkach, np. na obrazach.

Las lubi drewno i plecionki

W konwencjach leśnych doskonale prezentuje się wyposażenie z drewna i wyplatane. Ale uwaga! Urban jungle kocha meble i dodatki z rattanu, bambusa oraz z drewna egzotycznego (lub je udającego) utrzymane w stylu kolonialnym lub orientalnym. Wiklina oraz drewno sosnowe czy dębowe wspaniale podkreślą stylizacje inspirowane lasami Północy.

Dekoracje inspirowane przyrodą - GALERIE ZDJĘĆ