Katarzyna Bonda pokazała mieszkanie. Gabinet pisarki to raj dla miłośników książek

2023-06-05 13:23

Katarzyna Bonda mieszka w starej kamienicy w Warszawie. Jej mieszkanie jest przestronne i urządzone w eklektycznym stylu - tradycyjne elementy wystroju wnętrz przeplatają się z designerskimi meblami z najnowszych katalogów. Największe wrażenie robi jednak gabinet pisarki, w którym powstają jej poczytne kryminały.

katarzyna bonda
Autor: Fot. ARTUR HOJNY / SE / WARSZAWA

Tak mieszka Katarzyna Bonda

Katarzyna Bonda to niekwestionowana królowa polskich kryminałów. Ciesząca się uznaniem czytelników i krytyków pisarka na co dzień mieszka w jednej z warszawskich kamienic. W programie "Gwiazdy prywatnie" Katarzyna Bonda przyznała, że wybrała to konkretne osiedle, ponieważ "panuje tu klimat jak w sobotę przed południem" - jest cicho, spokojnie, domowo. 

Mieszkanie Katarzyny Bondy jest przestronne i urządzone z dbałością o najmniejsze szczegóły. Białe ściany tworzą z drewnianym parkietem przytulny i ciepły duet, a drzwi do poszczególnych pomieszczeń ozdobione dekoracyjnymi frezami wprowadzają do wnętrz nutę elegancji. Podobnie jak ogromny stojący zegar w przedpokoju, który pisarka przywiozła z Żyrardowa. 

Nowoczesny salon

Salon w mieszkaniu Katarzyny Bondy to przestrzeń elegancka i bardzo efektowna. Jedna ze ścian w całości pokryta jest postarzanym lustrem, tworząc oryginalną dekorację wnętrza i jednocześnie powiększając pomieszczenie. W salonie nie zabrakło również stylowych mebli wypoczynkowych - jest więc różowy fotel uszak oraz nowoczesna sofa w żółtym kolorze. Kolorystyczne akcenty widoczne są również w czerwonej lampie oraz welwetowych zasłonach, również w czerwieni.

Królestwo książek

Katarzyna Bonda często publikuje zdjęcia ze swojego gabinetu - to właśnie tu powstają kryminały, w których rozczytują się miliony Polaków. Na szczególną uwagę zasługują ogromne, sięgające sufitu biblioteczki w niebieskim kolorze. Regały zajmują większą część pomieszczenia i są po brzegi wypełnione książkami. 

W gabinecie pisarki znalazło się również miejsce dla drewnianego biurka w stylu klasycznym z pięknie rzeźbionymi nogami. Obok stoi fotel w stylu retro obity kwiecistym materiałem, a także podnóżek. Idealne miejsce do czytania lub odpoczynku!