Joanna Jabłczyńska sama zrobiła metamorfozę kuchni. Zdradziła sposób na tani remont

2023-03-13 13:22

Joana Jabłczyńska rzadko publikuje zdjęcia swojego warszawskiego mieszkania, ale jakiś czas temu zrobiła wyjątek, by podzielić się ze swoimi fanami efektami drobnego remontu kuchni i salonu. Jak urządziła się aktorka i na jaki styl postawiła, aranżując swoje wnętrza? Zobaczcie sami.

joanna jabłczyńska
Autor: screen: Dzień Dobry TVN

Przytulne mieszkanie z duszą

Joanna Jabłczyńska urządziła się w 95-metrowym mieszkaniu w Warszawie. Jak sama przyznaje, lokal jest znacznie większy, niż można wnioskować ze zdjęć. Gniazdko aktorki utrzymane jest w przytulnym, eklektycznym klimacie. 

Jakiś czas temu gwiazda "Na Wspólnej" postanowiła uchylić rąbka tajemnicy i pokazać salon w całej okazałości oraz fragmenty kuchni po remoncie. W wywiadzie dla Dzień Dobry TVN przyznała, że część prac wykonała sama, m.in. tapetowanie ścian czy malowanie kafelków w kuchni

Lubię coś pomalować, sklecić z drewna i poskręcać meble

- powiedziała w rozmowie z Mateuszem Hładkim.

Na jednym ze zdjęć opublikowanych przez Joannę Jabłczyńską na Instagramie widzimy fragment korytarza, z którego wchodzi się bezpośrednio do salonu i kuchni. Podłogę zdobią biało czarne płytki w stylu retro, a za frontami z taflą lustrzaną kryje się pojemna szafa. Ścianę w przedpokoju pokrywają kolorowe grafiki. 

Salon z meblami retro

Przestronny salon Joanna Jabłczyńska tapetowała w dużej mierze sama - aktorka wspomniała, że na początku pomagała jej specjalistka od tapetowania (Pani Tapetka), ale później pracę kontynuowała we własnym zakresie. Efektem jest minimalistyczna, jasna tapeta. Ściana za szarą sofą jest z kolei zielona i dodatkowo ozdobiona oryginalnymi talerzami. 

W salonie Joanny Jabłczyńskiej znajdziemy również kilka autentycznych mebli z PRL. Według aktorki pierwszy był okrągły drewniany stół, który znalazła na aukcji w internecie. Od niego wszystko się zaczęło. Następnie udało jej się znaleźć na przeszkloną szafkę, która z tyłu ma tajną skrytkę na alkohol.

stół
Autor: screen: Dzień Dobry TVN Stół Joanny Jabłczyńskiej

Do kolekcji starych mebli dołączyły potem kolejno - rozkładany stół, który - jak przyznała aktorka - przydaje się podczas większych imprez, a także zamykana biblioteczka po brzegi wypełniona książkami.

Joanna Jabłczyńska
Autor: screen: Dzień Dobry TVN Przeszklona szafka i rozkładany stół

Beżowa kuchnia Joanny Jabłczyńskiej

Przy okazji remontu salonu, Joanna Jabłczyńska postanowiła nieco odświeżyć swoją kuchnię. Zrobiła to w bardzo prosty i niedrogi sposób - malując stare, beżowe kafelki na biało. 

Zmiana kafelków wiązałaby się z większym remontem (i zniszczeniem kafelków, które w sumie spełniają swoją rolę). Znalazłam w Internecie farbę do płytek i poświęciłam łącznie ok. 3h na ich pomalowanie

kafelki
Autor: screen: Dzień Dobry TVN, instagram.com/joannajablczynska Kafelki w kuchni Joanny Jabłczynskiej: przed i po

Kuchnia Joanny Jabłczyńskiej utrzymana jest w bielach i beżach, a blat ma jasny odcień drewna. Aktorka przyznała, że jeszcze nie podjęła się całkowitego remontu pomieszczenia, a obecna aranżacja ma ok. 10 lat i pamięta jeszcze poprzednich właścicieli. 

kuchnia Joanny Jabłczyńskiej
Autor: screen: Dzień Dobry TVN Kuchnia Joanny Jabłczyńskiej

Mieszkanie Joanny Jabłczyńskiej wyróżnia się na tle minimalistycznych, ultra-nowoczesnych apartamentów innych polskich celebrytów. Widać, że aktorka stawia na komfort, funkcjonalność i rozwiązania, w których czuje się najlepiej. 

Źródło: DDTVN