Jak wybrać meble tapicerowane do salonu? Czym różni się sofa od kanapy? Odpowiadamy

2023-09-22 16:16

Poza zagwarantowaniem domownikom błogiego relaksu, meble tapicerowane do salonu muszą też sprostać innym obowiązkom. Zapewnić miłe warunki do spotkań, niekiedy szybko przejąć funkcję łóżka, ukryć pościel i… zawsze świetnie wyglądać! Jak wybrać meble tapicerowane? Znaleźliśmy modne i wygodne narożniki, sofy i kanapy.

Spis treści

  1. Sofa czy kanapa?
  2. Narożnik do salonu
  3. 20 pomysłów na kolorową sofę do salonu — GALERIA ZDJĘĆ

Sofa czy kanapa?

Określenia sofa i kanapa są powszechnie stosowane wymiennie. Słownik języka polskiego nie pomaga rozwiązać tej kwestii jednoznacznie, bo podaje: „kanapa – mebel z oparciem i poręczami, przeznaczony do siedzenia lub leżenia dla kilku osób”, „sofa – niska, miękka kanapa”. W branży meblarskiej natomiast rozróżnienie obu grup sprzętów jest wyraźne. Kanapy to meble rozkładane, służące do siedzenia i spania. Sof się nie rozkłada, ale niektóre są tak zaprojektowane, że można na nich spać i bez możliwości rozłożenia.

Polecany artykuł: Sofa do małego mieszkania. Na co zwrócić uwagę, wybierając kanapę do małego salonu?

Salon z sofą
Autor: serwis prasowy marki Poster Store

Narożnik do salonu

W narożnikach rozkładanych najczęściej stosuje się system typu delfin. Rozkładanie polega na wysunięciu spod siedziska specjalnego wózka i uniesieniu (za pomocą uchwytów) leżącego na nim materaca – do wysokości siedziska mebla. Podobny do tej metody system typu wózek wykorzystuje się w sofach otwieranych do przodu. Mechanizm DL umożliwia wysunięcie siedziska do przodu i położenie oparcia. Automat klik-klak montuje się w typowych wersalkach.

Czy znasz nazwy tych mebli? QUIZ. Niektóre mogą cię zaskoczyć! Sprawdź swoją wiedzę

Narożnik
Autor: serwis prasowy marki Rebel Walls

20 pomysłów na kolorową sofę do salonu — GALERIA ZDJĘĆ