Jak urządzić funkcjonalną kawalerkę dla singla? 5 rozwiązań, które ci w tym pomogą

2023-02-01 14:50

Mogłoby się wydawać, że urządzanie kawalerki dla jednej osoby jest zadaniem dziecinnie prostym. Otóż nie do końca. Podobnie jak każda małą przestrzeń, także mieszkanie dla singla wymaga dokładnego rozplanowania. Oto kilka kwestii, które warto wziąć pod uwagę podczas urządzania kawalerki.

Jak urządzić funkcjonalną kawalerkę dla singla
Autor: serwis prasowy miuform.com Na zdj. sofa rozkładana Charming Charlie marki Miuform

1. Styl mieszkania

We własnych czterech ścianach zawsze powinniśmy czuć się bezpiecznie i komfortowo. Dlatego tak ważne jest, by swoje gniazdko urządzać zgodnie z osobistymi gustami i preferencjami. Podążanie za trendami i modami jest ekscytujące, ale na dłuższą metę może męczyć i drażnić.

Zanim zdecydujemy się na konkretny styl aranżacyjny, zastanówmy się, w jakich wnętrzach czujemy się najlepiej. Jakimi kolorami i fakturami lubimy się otaczać na co dzień? Co sprawia nam największą radość?

QUIZ: Jaki styl wystroju wnętrz najbardziej do ciebie pasuje?

2. Paleta kolorów

Urządzając małe mieszkanie warto rozważyć zastosowanie jasnej i subtelnej kolorystyki. Zbyt dużo ciemnych lub intensywnych barw może nie tylko przytłaczać, ale również optycznie zmniejszyć metraż mieszkania.

Z kole jasne barwy, odbijając światło wypełniają je blaskiem i sprawiają, że nawet kawalerki wydają się większe niż są w rzeczywistości. Dobrym pomysłem będzie więc zastosowanie takich kolorów jak biel, beż czy delikatna szarość.

Ciemniejsze lub bardziej intensywne barwy możemy wtedy zastosować w formie dodatków, lub pojedynczych mebli, np. żółtej sofy czy granatowej komody.

3. Wielofunkcyjne meble

W kawalerce każdy centymetr jest na wagę złota, dlatego warto zadbać o odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni. Dotyczy to także wyposażenia i zakupu funkcjonalnych mebli.

Dużą popularnością cieszą się meble na wymiar – to świetne rozwiązanie do kawalerek, które poprawia ergonomię wnętrza.

Innym pomysłem będą meble wielofunkcyjne, modułowe, które pozwalają na większą elastyczność w aranżowaniu przestrzeni.

4. Rośliny doniczkowe

W mieszkaniu nie może zabraknąć również żywych roślin. Liczne badania udowodniły, że otaczanie się roślinami w domu poprawia samopoczucie i pozytywnie wpływa na jakość życia.

Dla jeszcze lepszego efektu warto wybrać gatunki oczyszczające powietrze, np. sansewieria, skrzydłokwiat czy zamiokulkas.

5. Triki optyczne

Urządzając kawalerkę dla singla nie zapominajmy o prostych trikach, które pomogą nam poprawić proporcje mieszkania, a nawet optycznie je powiększyć. Wspominaliśmy już o mocy jasnych barw.

Innym sposobem na dodanie kilku metrów kwadratowych są lustra! Tafle lustrzane warto więc rozmieścić w różnych pomieszczeniach – nie tylko w łazience!

Jeśli decydujemy się na zasłony czy firanki, powieśmy je tuż przy suficie, a nie w świetle okna – w ten sposób wydłużymy ścianę.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE