Jak połączyć stare z nowym : klasyka w nowym wydaniu

2016-03-09 14:01

Moda na eklektyczne wnętrza, w których nowoczesność spotyka się z przeszłością, nie przemija. Eklektyzm - czyli nowoczesne wnętrza z tradycją. Zobacz wyjątkowe projekty autorstwa pracowni KONZEPT Architekci.

Spis treści

  1. Jak połączyć stare z nowym: eklektyzm pod lupą
  2. Jak połączyć stare z nowym: nowe życie starych mebli

Ekstrawagancka aranżacja wnętrza w której stare przeplata się z nowym wymaga odwagi. Gotowego przepisu na styl ten nie ma, ale sztuka łączenia wbrew pozorom nie jest wcale taka prosta. Mnogość przeróżnych form i materiałów, powinna dawać efekt spójnej całości.

Jak połączyć stare z nowym: eklektyzm pod lupą

Tradycyjne wnętrza z duszą czy nowoczesny minimalizm? Jeżeli kiedykolwiek stanęliście przed tym dylematem, wnętrza w stylu eklektycznym będą idealnym rozwiązaniem. Łącząc stare meble z epoki, z nowoczesnymi, prostymi formami, stworzymy unikatowy i niepowtarzalny charakter wnętrza. Projektanci z pracowni KONZEPT stawiają w swoich projektach na połączenie stylu klasycznego z odrobiną minimalizmu. Zależy im na zachowaniu spójności ze stylem budynków w których się znajdują oraz klimatem całej okolicy. W ich projektach możemy zobaczyć tradycyjne parkiety- ułożone w jodełkę, zestawione z białymi ścianami. Całość dopełniona jest stylizowanymi meblami i obrazami. Stare, drewniane komody, w połaczeniu z greckimi rzeżbami i nowoczesnymi lampami nadają wnętrzom unikatowego charakteru.

Jak połączyć stare z nowym: nowe życie starych mebli

Jeżeli jesteś w posiadaniu starych, orginalnych mebli z epoki zastanów się dwa razy zanim spiszesz je na straty. Stare, solidne meble, lekko tylko odświeżone, mogą posłużyc Ci jeszcze przez wiele lat. Starając się stworzyć eklektyczny charakter wnętrza od podstaw, dobrze jest poznać historię zamieszkiwanego budynku i odwiedzić lokalny targ staroci. Jasne, nowoczesne wnętrza, będą idealnym tłem dla starych, ciężkich mebli. Tradycyjne meble zyskają na lekkośći a jasne, neutralne tło podkreśli ich obecność. Kiedyś, ginące wśród podobnych sobie, w nowoczesnym wnętrzu będą grać główną rolę. Spotkanie antyku z modernem, może wyglądać niezwykle ciekawie.Zobacz też: Eklektyczne wnętrza >>>

Nasi Partnerzy polecają