Ozdoby wielkanocne z papieru. Robimy baranki na Wielkanoc z papieru i ciasta

Pokazujemy, jak zrobić baranki wielkanocne z papieru i ciasta. Ozdoby wielkanocne z papieru mogą pięknie udekorować dom na święta. Tradycyjne ozdoby wielkanocne to baranki, pisanki, kurczaczki. Ozdoby wielkanocne z papieru można kupić. Ale wiele radości sprawi wykonanie ich samodzielnie.

dekoracje wielkanocne baranki
dekoracje wielkanocne baranki
dekoracje wielkanocne
dekoracje wielkanocne
dekoracje wielkanocne baranki

Ozdoby wielkanocne z papieru są pełne uroku i radości. Przygotowując dom na Wielkanoc, nie zapomnijcie o dekoracjach, które podkreślą pogodną atmosferę świąt. Na wielkanocnym stole zawsze możesz postawić cukrowego baranka kupionego w sklepie. Ale to nie to samo, co ozdoby wielkanocne z papieru wykonane samodzielnie. Podczas przedświątecznych przygotowań (sprzątanie, zakupy) warto pomyśleć o akcentach, które podkreślą pogodną atmosferę Wielkanocy. Pokazujemy krok po kroku, jak zrobić baranka.

Sprawdź też: jak zrobić kurczaczka wielkanocnego z wełny >>>

Pokazujemy, jak zrobić baranki wielkanocne z papieru i ciasta. Zrobisz je, używając tej samej formy. Nie są trudne w wykonaniu, a więc do dzieła.

Polecamy: Baranek z masy solnej. Jak zrobić baranka wielkanocnego>>

Baranek wielkanocny z papieru: instrukcja

Krok 1. Na miękkiej podkładce układamy rysunek baranka w foliowej koszulce. Z wąskiego paska brystolu tworzymy pierwszy kontur przypinając go do podkładki za pomocą szpilek.

Krok 2. Cienkie paski brystolu zwijamy w spiralki i wypełniamy nimi powstałe wcześniej kontury baranka. Wszystkie elementy łączymy ze sobą za pomocą kleju.

Krok 3. Po wypełnieniu spiralkami wszystkich trzech konturów łączymy je ze soba za pomocą kleju. Nastepnie do powstającej figurki baranka doklejamy uszy i rogi wykonane rownież z brystolu.

Krok 4. Dekoracyjna figurka baranka wielkanocnego wykonana z cienkich pasków brystolu gotowa! Zobacz galerię zdjęć - pokazujemy w niej kolejność prac.

 ozdoby wielkanocne

Dekoracje wielkanocne: baranek z ciasta

Fot. Piotr Mastalerz

Ozdoby wielkanocne: pomysły i inspiracje

Galerie zdjęć z pomysłami na ozdoby wielkanocne - niektóre możesz wykonać samodzielnie, inne kupić gotowe. Do zrobienia dekoracji wielkanocnych można użyć papieru, filcu, naturalnych materiałów jak gałązki czy wiosenne kwiaty.

Polecamy wideo: modne dekoracje na Wielkanoc

Ocena: 5
Tekst: Redakcja Zdjęcia: Piotr Mastalerz

POLECANE ARTYKUŁY