Ozdoby wielkanocne ręcznie robione: 7 pomysłów DIY

Zastanawiasz się, jak ciekawie udekorować dom na Wielkanoc? Polecamy ozdoby wielkanocne ręcznie robione! Są nie tylko tanie – dzięki nim zyskasz jedyny w swoim rodzaju świąteczny wystrój, bo w oparciu o rękodzieło. Sprawdź, jakie dekoracje wielkanocne łatwo zrobisz samodzielnie. Przygotowaliśmy 7 gotowych pomysłów wraz z dokładnymi instrukcjami.

Wielkanocne kolory
Wielkanocne kolory
Wielkanocne kolory
Wielkanocne kolory
Wielkanocne kolory

Pisanki wielkanocne, zajączki, baranki, a może stroiki bądź koszyczki? Nic nie stoi na przeszkodzie, by wszystko to zrobić samodzielnie. Warto do wspólnych prac zaprosić wszystkich domowników. Szczególnie dzieci będą zachwycone, bo ozdoby wielkanocne ręcznie robione to zawsze sporo frajdy. Zatem do dzieła!

1. Ozdoby wielkanocne ręcznie robione – stroik DIY

Do przygotowania stroika wielkanocnego warto wykorzystać jak najwięcej naturalnych elementów, takich jak np. gałązki wierzbowe z baziami, żywe kwiaty, rzeżucha, mech, słoma, skorupki jajek. Przyda się też wiklina, rafia czy gąbka florystyczna, na której wygodnie stworzymy całą kompozycję. W tym roku modne są dekoracje wielkanocne w stylu eko, tak więc warto wykorzystać wszystko, co mamy pod ręką: dary natury, a także przedmioty, którym nadamy nowe życie.

..  Jak zrobić stroik wielkanocny KROK PO KROKU? >>>

2. Ozdoby wielkanocne DIY – jak zrobić jajka ze wstążki?

Zamiast klasycznych jajek wielkanocnych możemy przygotować dekoracje w konwencji ombre, czyli cieniowane. Do pracy potrzebujemy tylko jajek styropianowych, kolekcji ozdobnych wstążek lub tasiemek (różne odcienie jednego koloru), szpilek i nożyczek.

..  Zobacz, jak zrobić jajka ze wstążki! >>>

Zobacz wybrane przez nas dekoracje wielkanocne:

3. Ozdoby wielkanocne - rękodzieło. Jak zrobić baranka wielkanocnego z masy solnej?

Baranek to tradycyjny, religijny symbol Wielkanocy. Powinien więc znaleźć się w koszyczku ze święconką i na wielkanocnym stole. My proponujemy samodzielne zrobienie takiej dekoracji z masy solnej, czyli ze składników, które mamy w domu. Oprócz wody, mąki i soli potrzebujemy jeszcze wałka do ciasta, folii aluminiowej, papieru do pieczenia, wyciskarki do czosnku oraz lakieru w spreju. Dokładna instrukcja znajduje się poniżej!

..  Baranek wielkanocny z masy solnej – instrukcja zrób to sam >>>

4. Ozdoby wielkanocne ręcznie robione – zajączek na patyku

Zajączek to kolejny symbol wiosennych świąt. Ten radosny motyw dekoracyjny warto wprowadzać do ozdób wielkanocnych na różne sposoby. Oprócz figurek czy słodkich dekoracji do zjedzenia dobrze jest przygotować coś wyróżniającego się na stole. Proponujemy bardzo łatwe do zrobienia zajączki na patyku. Potrzebujemy: grubego filcu (najlepiej czarnego), ołówka, nożyczek, drewnianych patyczków (np. tych do szaszłyków), samoprzylepnych kwadracików i kleju (najlepiej na gorąco). Takie zajączki można wpiąć w stroiki, doniczki z kwiatami czy inne dekoracje wielkanocne. Pełną instrukcję krok po kroku znajdziecie niżej.

..  Zajączki na patyku – oryginalne dekoracje wielkanocne KROK PO KROKU >>>

5. Prosta, ale efektowna dekoracja z wiosennych kwiatów

Ozdoby wielkanocne ręcznie robione to często królestwo natury – zwłaszcza żywych kwiatów. Możemy je wykorzystać do wykonania bardzo prostej dekoracji. Z filcu (albo np. kawałka niepotrzebnego już swetra) robimy „doniczkę”, w której znajdą się i kwiaty (tulipany, hiacynty), i różne detale dekoracyjne.

..  Prosta dekoracja wielkanocna z kwiatów – instrukcja z WIDEO >>>

6. Ozdoby wielkanocne z papieru

Chyba nie ma nic łatwiejszego niż wykonanie ozdób wielkanocnych z papieru. Wyciąć możemy baranki, zajączki, kurczaczki albo zrobić papierowe zawieszki.

..  Baranek wielkanocny z papieru – instrukcja ZRÓB TO SAM >>>

7. Ozdoby wielkanocne ręcznie robione – pisanki malowane palcami

Przygotowywanie dekoracji wielkanocnych powinno dostarczać jak najwięcej przyjemności. A taką może być malowanie pisanek. Można to robić pędzlem, ale dlaczego by nie palcami? Taką prostą technikę polubią zwłaszcza najmłodsi domownicy.

..  Pisanki malowane palcami – pomysły i wskazówki >>>

Ozdoby wielkanocne zrób to sam – GALERIE ZDJĘĆ

Ocena: 5
Zdjęcia: agencjafree/living4media

POLECANE ARTYKUŁY