Własnoręczne ozdoby świąteczne na Boże Narodzenie mają niepowtarzalny urok i magiczną moc scalania wszystkich domowników.

Anioły, bałwanki, cukierki i gwiazdki z popadłej w zapomnieniej masy solnej, można fantazyjnie malować zwykłymi farbami plakatowymi.

Innym pomysłem na ozdoby na Boże Narodzenie są wypiekane, lukrowane ciasteczka w najróżniejszych kształtach zawiesić można na tasiemkach we wszystkich konfiguracjach - portalach drzwi, oknach, żyrandolach, aż w końcu na choince.

Boże Narodzenie: ozdoby świąteczne w stylu eko

Wycinane z kolorowego papieru bombki, plecionki i łańcuchy, czy wycięte z tektury falistej  sarny, mikołajki i renifery, oblepione watą i brokatem, jako typowe ozdoby świąteczne na Boże Narodzenie, niebanalnie wzbogacą przystrojoną światełkami choinkę. Kompozycje stroików i wieńców z naturalnych surowców, jak np. gałązki śnieguliczki, borowiny, suszonych cytrusów, szyszek i rajskich jabłuszek, doskonale ozdobią świąteczny stół i wejście do domu. Trochę trudniejsze, ale spektakularne w odbiorze, są własnoręcznie uszyte sikorki i wróble z kolorowych materiałów czy krochmalone ozdoby z koronki. Ale już samodzielne malowanie bombek w prosty sposób nada im niepowtarzalny charakter i wydobędzie indywidualne cechy ozdabiających je domowników.

Zobacz w galerii pomysły na ekologiczne ozdoby na święta!