Biały salon z kuchnią. Nowoczesna aranżacja wnętrz

2011-07-11 17:08 Michalina Kaczmarkiewicz

Białe wnętrza są modne. W projekcie na biało miał być urządzony salon z kuchnią. Powiedzmy biało-szaro. Z czasem zaczęło jednak przybywać dodatków, pojawiły się meble o zdecydowanych kolorach. Powstał nowoczesny salon z kuchnią, a białe ściany i podłogi stał się doskonałym tłem dla innych kolorów. Meble na tle bieli świecą jak neony. Widocznie tego potrzebowali właściciele, którzy lubią eksperymentować w aranżacji wnętrz.

Ola i Kajetan, architekci zafascynowani wnętrzami, ze swojego pierwszego mieszkania uczynili poligon doświadczalny. W planie wnętrz wprowadzili niezbędne poprawki: zrobili salon z kuchnią, wykorzystując przestrzeń zmarnowaną w projekcie dewelopera na ciągi komunikacyjne, zlikwidowali część mało praktycznej szafy w przedpokoju i zrobili do niej dostęp od sypialni. Uszczknęli fragment pokoju dziecięcego, by ratować łazienkę (dzięki temu znalazło się miejsce na kabinę prysznicową). Założyli, że najlepszym tłem dla ich pomysłów dotyczących aranżacji wnętrz będzie kolor biały. Nowoczesny salon sprawia wrażenie świeżego i świetlistego wnętrza. W kolorze białym są ściany i podłogi (biały lakier to ich znak rozpoznawczy, często proponują go inwestorom). Co do materiałów - na posadzkę wybrali żywicę epoksydową. Żywicowa podłoga, nawet sucha, lśni niczym tafla lustra. Zaplanowali ją w całym mieszkaniu, ale w ostatniej chwili znajoma projektantka przestrzegła ich, że w zetknięciu z wodą żywica zamienia się w lodowisko. W łazience położyli więc mozaikę. Oczywiście białą.

Aranżacja salonu: białe wnętrza i kolorowe meble

Salon pomalowany na biało wydaje się bardzo przestronny i uporządkowany. Pamiętajmy, że kolor biały we wnętrzu jest chłodną barwą. Aby białe wnętrza nie wyglądały zimno i nie sprawiały wrażenia braku przytulności, warto je połączyć z innymi barwami. Do salonu z kuchnią wybrano nowoczesne meble w intensywnych kolorach. Dekoracją wnętrz są też obrazy. Powstało wnętrze nowoczesne i świetliste. Biały kolor ścian i podłóg doskonale podkreśla urodę mebli. Biel we wnętrzu można łączyć z szarym, zielonym, czerwonym, niebieskim, zarówno w odcieniach pastelowych (stylowe wnętrza), jak i nasyconych (nowoczesne wnętrza).