Pomysł na taras: tarasowe atrium w domu jednorodzinnym!

Pomysł na współczesny taras inspirowany antycznym atrium! Wykorzystanie idei "serca domu" w interpretacji tarasu z deskowaną podłogą, umożliwiło przedłużenie relaksacyjnej funkcji salonu o przestrzeń na powietrzu. Zainspiruj się świetnym pomysłem na taras z żagielkowym zadaszeniem!

Pomysł na drewniany taras w domu
Pomysł na drewniany taras w domu
Pomysł na drewniany taras w domu
Pomysł na drewniany taras w domu
Pomysł na drewniany taras w domu

Pomysł na taras w domu jednorodzinnym w nieoczywistej konfiguracji okazuje się być nie tylko możliwy do realizacji, ale także wyrugowany z ewentualnych wad i dyskomfortów. Drewniany taras umieszczony nietypowo, bo w samym centrum domu, stał się centralnym punktem zbornym domowników i naturalnym źródłem światła, do którego zwrócone są okalające taras w sercu domu pomieszczenia.

Pomysł na taras: tarasowe atrium

Pomysł na taras w sercu domu to współczesna odpowiedź na inspiracje antycznym atrium. Otwarta przestrzeń w centrum pomieszczeń domowych, zawsze dobrze nasłoneczniona i zapewniająca naturalną cyrkulację powietrza domu przy otwartych wiosną i latem drzwiach tarasowych, to kuszące rozwiązanie architektoniczne, choć nie wszędzie możliwe. Tarasowe atrium naturalnie doświetla pomieszczenia rozlokowane wokół tej otwartej przestrzeni i centralizuje życie rodzinne.

Pomysł na taras: sercu domu na powietrzu

Drewniany podest tarasu z podłużnych desek sygnalizuje naturalnie przedłużenie części salonu o przestrzeń tarasową na wolnym powietrzu. Rząd zielonych tuj zasadzonych pod ścianą oraz wysokie drzewka w dużych, kamionkowych donicach dają namiastkę ogrodu w domu i tarasowej oranżerii, w której przyjemnie jest wypić poranną kawę. W ciepłe, wiosenne i letnie dni przestrzenie salonu i tarasu wzajemnie się przenikają, zaciera się granica pomieszczeń, a dom "oddycha". Żagielkowe zadaszenie z nieprzepuszczającego wody i promieni południowego słońca materiału, dyskretnie i estetycznie chroni serce domu przed kaprysami pogody.

Ocena: 0
Tekst: Redakcja Zdjęcia: Piotr Mastalerz

POLECANE ARTYKUŁY