Nie musimy wydawać pieniędzy na nowe doniczki, z powodzeniem możemy przerobić stare gliniane lub plastikowe. Taka dekoracja balkonu lub tarasu będzie wyglądała oryginalnie i sprawi nam przyjemność.

Ładne doniczki: odnowiona dekoracja balkonu

Jeśli masz stare plastikowe doniczki lub pojemniki na kwiaty, możesz je pomalować i nadać im ciekawego charakteru. Dobrze jest przemyśleć wcześniej jaką chcemy mieć dekorację balkonu i na przykład pomalować wszystkie doniczki w jednym kolorze, z podobnym wzorem. Podobnie możesz pomalować także doniczki gliniane. Ciekawym pomysłem będzie wykorzystanie w ramach recyklingu  starych, plastikowych butelek – po przecięciu na pół i zrobieniu w dolnej części kilku otworków, możesz je ozdobić – pomalować, czy też przykleić na nie ozdobne elementy.

Doniczki naturalne: dekoracja balkonu w wersji eko

Ekologiczna dekoracja balkonu będzie się ciekawie prezentować, jeśli wykorzystamy do niej doniczki gliniane i ozdobimy je naturalnymi elementami. Wystarczy doniczki posmarować klejem (może być do gliny, ceramiki albo plastiku) i przykleić do nich ładne elementy dekoracyjne – kolorowy groch, czy zabarwioną kaszę.

Gliniane doniczki będą ciekawie wyglądały, jeśli ozdobimy je na przykład sznurkiem, czy kolorową włóczką. Schemat przygotowania takiej doniczki jest podobny jak wyżej: smarujemy klejem, ściśle okręcamy sznurkiem i zostawiamy do wyschnięcia.

Niestandardowa dekoracja balkonu: doniczka nie doniczka

Jako doniczki do kwiatów nie musimy używać tylko tych standardowych. Pomyślmy nieszablonowo i jako donice wykorzystajmy ozdobną misę, nieużywaną ale ciekawą wazę do zupy, metalową konewkę, a nawet… stare buty!

Bardzo ciekawe inspiracje na doniczki zebraliśmy w naszej galerii!