Aranżacja balkonu, zwłaszcza jeśli jest oni niewielki, powinna być wygodna i funkcjonalna. Zdecydujmy, czy na balkonie chcemy pić poranną kawę, a może jeść posiłki i opalać się na słońcu? Gdy podejmiemy decyzję, jakie będzie główne przeznaczenie balkonu w tym roku, możemy zainwestować w meble balkonowe i odpowiedni wystrój.

Balkon: aranżacja balkonu odpowiednia do wielkości

Wybierając meble balkonowe do wyboru mamy zwykłe kolorowe z plastiku, ratanowe lub drewniane. Meble balkonowe mogą być wolnostojące, zabudowane – jeśli zdecydujemy się na stałą zabudowę balkonu, albo składane – gdy balkon służy także do innych celów niż odpoczynek. Na balkon wybierajmy meble praktyczne, które łatwo możemy wyczyścić.

Aranżacja balkonu: balkon jak ogród

W aranżacji balkonu możemy wykorzystać kwiaty, które będą naturalną i pachnącą ozdobą w sezonie letnim. Kwiaty na balkon zawieśmy w metalowych lub plastikowych kwietnikach – ładnie wyglądają skierowane do wnętrza domu. Możemy również kwiaty na balkonie ustawić na stoliku lub parapecie. Nie zapominajmy także o oświetleniu – wieczorem przydadzą się romantyczne świeczki albo lampy solarne. W aranżacji balkonu zadbajmy także o wygodne poduchy na krzesłach i fotelach oraz koc na chłodniejsze wieczory.