Wystrój wnętrz: wnętrza w stylu flamandzkim. Stylowy wystrój wnętrz ZDJĘCIA

Ten wystrój wnętrz to sama delikatność i elegancja. Wnętrza w stylu flamandzkim mają ograniczoną gamę kolorów do szarości i beż, w dyskretnym towarzystwie bieli. Styl flamandzki to także meble - ludwiki malowane albo oskrobane do żywego. Błysk srebra i luster. Nieoczekiwane zestawienia...

wystrój-wnętrz-zdjęcia
wystrój-wnętrz-zdjęcia
wystrój-wnętrz-zdjęcia
wystrój-wnętrz-zdjęcia
wystrój-wnętrz-zdjęcia

Ten wystrój wnętrz nie ma swojej nazwy, ale z łatwością odróżnimy go od innych. Ja mówię o nim styl flamandzki, bo holenderskie i belgijskie magazyny wnętrzarskie są pełne takich wnętrz, ale też czuje się wpływy skandynawskie i francuskie. Wszystkie zdjęcia wnętrza wyglądają jak fotografowane przez matową szybę. Poznajcie wnętrza w stylu flamandzkim.

Flamandzki wystrój wnętrz: inspiracje kolorystyczne

To, co przede wszystkim zwraca uwagę we flamandzkim wystroju wnętrz, to ograniczona gama kolorystyczna, której bazę stanowi beżowoszary kolor taupe (czyt. top), czyli kret. Choć moim zdaniem kret jest czarnoszary, nasz bohater zaś raczej mysi… Wystrój wnętrz w stylu flamandzkim to rozmyte kontury, nieoczywiste barwy, wnętrza prawie bez kontrastów.

Styl flamandzki: meble i dodatki

Meble w wnętrzach w stylu flamandzkim najczęściej są stylowe, lekkie, francuskie, niekiedy zaskakująco zestawiane z jednym surowym chłopskim albo całkiem nowoczesnym. Sprzęty w tak urządzonych wnętrzach bywają malowane, czasem w naturalnym kolorze drewna lub tylko delikatnie przetarte szarością albo bielą.

Wystrój wnętrz w stylu flamandzkim

Wystrój wnętrz w stylu flamandzkim jest elegancki i ponadczasowy. Styl flamandzki cieszący oczy subtelnymi zestawieniami, połyskujący srebrnymi dekoracjami jak biżuterią, kryształowymi żyrandolami i zwierciadłami. Ten wystrój wnętrz lubi symetrię i pewną powtarzalność motywów, które budują wrażenie spokoju i idealnej harmonii w aranżacji wnętrza. Jeśli np. stawiamy konsolę - to na niej dwie jednakowe lampy, a po bokach dwa takie same krzesła. Jeśli podoba się wam taki wystrój wnętrz i chcielibyście go przenieść do własnego mieszkania, pamiętajcie, że flamandzki styl wnętrz wymaga rzeczy dobrej jakości, ze szlachetnych materiałów. Szorstki len i szare płótno pasują do niego tak samo jak aksamit i jedwab. Oglądając zdjęcia wnętrz utrzymane w takim wystroju prawie nie widzi się wzorów, tu działa kolor, faktura, pikowanie.

Ocena: 0
Tekst: Bożena Kowalewska Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY