Wiosna mobilizuje nas do zmian aranżacyjnych w naszych mieszkaniach. O tej porze roku znacznie chętniej myślimy o remoncie. Kwitnące kwiaty, zieleń i słońce sprawiają, że chcemy, aby w pomieszczeniach również zagościła wiosna i za pomocą dekoracji wprowadzamy do nich powiew świeżości. Ozdoby wiosenne zawsze możemy kupić, ale coraz większą popularnością cieszą się dekoracje wykonane samodzielnie. Zobaczcie, jak łatwo je zrobić!

Wiosenne dekoracje: żywe kwiaty najlepszą ozdobą mieszkania!

Wiosenną dekorację we wnętrzu można stworzyć szybko i prosto wykorzystując świeże kwiaty i to, co akurat mamy pod ręką. Nie potrzebujemy drogich dodatków czy bukietów z kwiaciarni, aby wprowadzić do wnętrza powiew świeżości. Wystarczy wykorzystać stare formy do pieczenia, kubki czy talerze i wsadzić do nich rośliny cebulowe, takie jak szafirki czy hiacynty lub kilka ciętych tulipanów i mamy gotową ozdobę, która z pewnością będzie zasługiwała na uwagę. Tworząc wiosenne dekoracje warto pamiętać, że do ich wykonania świetnie sprawdzają się przedmioty w pastelowych kolorach. Kubki z kwiatowymi wzorami możemy wykorzystać w roli wazonów wstawiając do nich żywe kwiaty. Będą doskonale wyglądały na jednej z kuchennych półek. Kolejnym ciekawym sposobem na wykorzystanie kuchennych akcesoriów, z których nie będziemy już korzystać, jest posadzenie kilku roślin w starej formie na ciasto. Szafirki, rozchodnik i mech doskonale prezentują się razem, tworząc mini rabatę w formie na babkę wypełnionej ziemią.

Wiosenne dekoracje: pomysłowe dodatki, które nie zrujnują Twojej kieszeni

Ciekawe dodatki, które urozmaicą nasze wiosenne dekoracje możemy kupić tanio na giełdzie kwiatowej, w popularnych sieciówkach wnętrzarskich i w internecie. Filcowe taśmy, z których możemy w kilka chwil stworzyć obręcze na serwetki znajdziemy np. na Allegro. Drewniane lub zrobione z piórek ptaszki i motyle w formie klamerek kupimy w salonach home&you, a ogromy wybór ozdobnych osłonek znajdziemy w Ikei. Ich ceny zaczynają się już od 5 zł.

W filmie wideo znajdziecie pomysł na wiosenne dekoracje ze słoikami i szafirkami w roli głównej!