Szykowne aranżacje wnętrz w kolorze białym. Dlaczego tak je lubimy?

Aranżacje wnętrz w białym kolorze ostatnio zawojowały nasze  mieszkania. I nie są to tylko białe ściany. Modne style skandynawski i minimalistyczny przyniosły nam mnóstwo pomysłów i możliwości urządzania białych i neutralnych modnych wnętrz. Każdy kto próbował urządzić mieszkanie w kolorze białym zorientował się ile jest odcieni bieli. Na pewno więcej niż pięćdziesiąt…

Biała baza i białe dodatki dekoracyjne w aranżacji wnętrz
Biała kuchnia
Białe wnętrza
Miejsce do pracy w białym wnętrzu
Minimalistyczna aranżacja sypialni w kolorze białym

Aranżacje wnętrz w kolorze białym są zazwyczaj bardzo szykowne i eleganckie. Niezależnie od stylu. A to za sprawą bogactwa materiałów wykończeniowych i  różnych faktur. Okazuje się, że ten sam odcień koloru białego będzie inaczej wyglądał na białym szkle, kamieniu, dywanie, meblu tapicerowanym i drewnianym.  Białe wnętrza są także niezwykle konsekwentne. Przyjmą odrobinę dodatkowego koloru, najchętniej czarnego, antracytu lub kolorów neutralnych. Dlatego właśnie aranżacje wnętrz w kolorze białym zawsze są eleganckie i szykowne, a co najważniejsze nidy nie są nudne!

Zobacz też: biały salon z kolorowymi dodatkami

Biała baza podstawą aranżacji wnętrz w kolorze białym

Biała  baza czyli białe ściany i podłoga. Białe ściany mogą mięć oczywiście mnóstwo odcieni, tzw. kolorów off white. Również rodzaj wykończenia białej ściany: mat, satyna lub połysk będą miały wpływ na odcień wybranego koloru białego. Przez białą podłogę rozumiemy  natomiast nie tylko wylewkę z żywicy lub białe płytki gresowe ale także bielony parkiet lub wręcz drewno malowane na biało. Takie zabiegi wprowadzają do wnętrz mnóstwo nowych ciekawych materiałów wykończeniowych i faktur, co za tym idzie nowych odcieni bieli.

Czytaj też: Zwykła Biel, czyli modne białe ściany

 Meble i dodatki dekoracyjne w kolorze białym

Białe meble i dodatki dekoracyjne to jest to co nam się kojarzy właśnie z białymi wnętrzami. Białe meble mogą być wykonane z bielonego lub malowanego na biało drewna, lakierowanego mdf-u, z elementami z białego lub mrożonego szkła. Białe mogą być także meble tapicerowane i tkaniny, czyli zasłony, rolety rzymskie, pledy, dywany i wykładziny. W białej sypialni oczywistą sprawą jest także biała pościel. Wśród dodatków dekoracyjnych do białych wnętrz jest także ogromny wybór świeczników, doniczek ozdobnych poszewek na poduszki, monochromatycznych grafik typograficznych o zastawie stołowej nie wspominając.

Zobacz też: pomysły biały kolor we wnętrzach

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY