Przytulny SALON Z KUCHNIĄ w kolorach natury: beże i szarości we wnętrzu

Salon z kuchnią urządzone są klasycznie i elegancko. Właściciele w aranżacji wnętrz lubią minimalizm bez nadmiaru mebli i dodatków. Chcieli, żeby salon z kuchnią miał solidne, uniwersalne podstawy (wygodne meble wypoczynkowe) oraz był przyjazny dla dzieci. Bogactwo odcieni beżowego i szarości oraz nowoczesne meble tworzą klimat tego salonu z kuchnią.

Salon z kuchnią
Salon z kuchnią
Salon z kuchnią

Salon z kuchnią urządzony jest harmonijnie i spokojnie. Kolory natury oraz proste meble tworzą klimat tego wnętrza. Aranżacja wnętrza utrzymana jest w delikatnej gamie barw, którą dopełniają czarno-białe fotografie oraz wzory na tkaninach. W salonie królują poziome pasy i roślinne motywy.

Salon z kuchnią: przytulna aranżacja wnętrza

W projekcie salonu z kuchnią najważniejsza była baza, czyli ściany, podłoga i główne meble. Miały być pełne klasy, szlachetne i proste, wtedy służą przez lata i nie tracą na aktualności. Aranżacja salonu rozpoczęła się od wyboru podłogi, bo to najważniejszy element. Trudno było znaleźć dobre jasne drewno. Dąb wydawał się właścicielom za smutny, a bambus ma zbyt wyraźny rysunek i żółty odcień. W końcu wybrali iroko, egzotyczne deski o ciepłej barwie. Położyli je we wszystkich pomieszczeniach z wyjątkiem łazienek. Mebli w salonie jest niewiele, ale są nowoczesne i dobrej jakości. Półki na książki i szafy zamówiono u stolarza, by najlepiej wykorzystać przestrzeń salonu i nadać im spójny wygląd. Meble są fornirowane tym samym odcieniem dębu.

Salon z kuchnią: kolory ścian

W salonie z kuchnią ściany są szare albo białe. Zasadnicza kolorystyka wnętrza to neutralne barwy: beże, szarości oraz biały i czarny. W aranżacji wnetrza dodano do tego kilka odcieni drewna na podłodze i meblach. To dosyć dużo, ale nie ma mowy o nudzie. Dla urozmaicenia właścicielka wprowadziła graficzne wzory, motywy drzew na zasłonach, poduszkach i pasy na ścianie, które znajdują się w różnych miejscach pokoju dziennego.

Meble do salonu z kuchnią

Kanapy w salonie składają się z lekkich modułów. Można je łatwo przestawiać i łączyć w dowolnej konfiguracji. Mieszkańcy często przemeblowują tę część salonu. Oświetlenie (Tolomeo marki Artemide) jest równie elastyczne. System lamp pozwala dopasować natężenie i kierunek światła do wykonywanej czynności - czy jest to oglądanie telewizji, czytanie, czy zabawa z dziećmi. Oprócz kształtu i koloru przy wyborze kanap ważny był materiał obiciowy. Musiał być odporny na dziecięce psoty i na kocie pazury. Szary sztruks okazał się idealny. Pozostałe meble w salonie są białe. Deski położono w poprzek mieszkania, żeby je optycznie rozciągnąć. To samo zadanie mają poziome paski namalowane na ścianie, które poszerzają salon. Meble i dodatki: kanapa modułowa, BoConcept; stolik Pedrali, poduszki-kamyki - Cube; lampa, Artemide, tkaniny, Pracownia Draperia.

Salon z kuchnią: dobre połączenie

Szafki kuchenne pochodzą z IKEA. Fronty pod czarnym blatem są fornirowane modyfikowanym dębem. Dzięki temu tworzą spójną całość z meblami w salonie i przedpokoju. Zróżnicowane fronty nadają kuchni nietypowy wygląd. Meble i dodatki: stół Magis, Zoom; lampy wiszące, Artemide; krzesła, Targ Staroci na Kole; zabudowa kuchenna, IKEA; blat granitowy na zamówienie; piekarnik i okap, AEG, talerze - Seletti.

Ocena: 0
Tekst: Karolina Klepacka Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY