Projekt wnętrz idealny to taki, który obok najwyższej funkcjonalności i nienagannej stylistyki wnętrza, uwzględniałby pasje oraz zainteresowania lokatorów. Inspirująca przestrzeń, która nie tylko pozwala przenieść się do ulubionych zakątków świata, ale wyznacza także własny zakątek w przysłowiowych czterech ścianach. Zobaczcie wizualizacje wnętrz mieszkania, które w widoczny sposób wyznacza żeńskie i męskie części w mieszkaniu.

Projekt wnętrz zindywidualizowany: podróż po różnych zakątkach świata

Założeniem był projekt wnętrz mieszkania dla młodej pary oraz ich pupila – kotka angielskiej rasy. Charakter wnętrza, z założenia, miał odzwierciedlać osobowość lokatorów i ich wspólne pasje. Grzegorz Grzywacz ze studia ALE DESIGN stanął na wysokości zadania i zaprojektował wnętrza, które oddają zamiłowanie lokatorów do podróżowania po całym świecie i poznawania nowych zakątków globu. W tym wszystkim nie zapomniał także o upodobaniu do tych mniejszych podróży – krajowych. Elementem odzwierciedlającym hobby młodej pary są dwie mapy, które stają się niezaprzeczalną ozdobą wnętrza. Przestrzeń korytarza została dopełniona niewielką mapą w korytarzu, która odnosi się do krótkodystansowych podróży lokalnych, oraz mapa świata na ścianie w salonie, która systematycznie wzbogacana będzie pocztówkami z różnych zakątków świata.

Projekt wnętrz według ALE DESIGN Grzegorz Grzywacz

Wąska kuchnia została zaprojektowana jako częściowo otwarte wnętrze, które urzeka stonowanym rozmachem. Białe meble kuchenne zostały dopełnione fornirowanymi frontami, które nadają wnętrzu charakteru i wizualnie ocieplają aranżację. Designerskim akcentem w projekcie kuchni jest czerwona wolno stojąca lodówka, do której nawiązuje czerwony okap w nowoczesnej odsłonie. Kropką nad i, i jednocześnie największą ozdobą niewielkiego wnętrza kuchennego jest mozaikowa glazura, która zdobi nie tylko ścianę nad blatem kuchennym, ale także podłogę we wnętrzu. Dekoracyjne kafelki są jednocześnie elementem nawiązującym do podróży i ciekawości świata lokatorów. Wzór mozaiki pojawia się także w projekcie łazienki, w której widoczny jest podział na dwie części – strefę żeńską oraz męską. Zaplanowanie we wnętrzu zarówno wygodnej wanny wyznaczającą żeńską część wnętrza, oraz funkcjonalnego prysznica należącego do strefy męskiej, pozwoliło na sprostanie aranżacyjnym oczekiwaniom obojga partnerów. To jednak nie wszystkie funkcjonalności projektowanego wnętrza. Łazienka została pomyślana także jako wnętrze dostępne dla dodatkowego lokatora – kota. Dzięki otworom w ścianie, bez otwierania drzwi, pupil może dostać się do łazienki, w której znajduje się jego kuweta. Zwieńczeniem projektu wnętrz i jednoczesną wisienką na torcie jest projekt salonu, w którym różnorodne barwy zgrabnie łączą się ze sobą. W designerskim wnętrzu dominują patchworkowe krzesła modelu Eamsa, które są jedną z ozdób przestrzeni dziennej. Jedynym wnętrzem, które niesie zrównoważenie całości i jest próbą uspokojenia odważnej aranżacji, jest projekt sypialni, w której postawiono na minimalizm i kolorystyczne ukojenie.

Kontakt z pracownią:

ALE DESIGN
www.aledesign.com.pl

inż. arch. Grzegorz Grzywacz
telefon : +48 794 645 504
e-mail: grzywaczgrzegorz@o2.pl

inż. arch. Magdalena Mazur