Inspiracją do stworzenia tego funkcjonalnego wnętrza w 60-metrowym mieszkaniu, były zróżnicowane upodobania młodej, trzyosobowej rodziny. Chcąc sprostać oczekiwaniom wszystkich lokatorów, Studio Potorska stworzyło eklektyczny projekt wnętrza, łączący w sobie praktyczny styl skandynawski ze sztuką ulicznego street art'u, a delikatny klasycyzm z nowoczesnością. Na czym polega fenomen tego projektu wnętrz?

Projekt wnętrz: nie takie zwykłe meble na wymiar

W projekcie rodzinnego i funkcjonalnego wnętrza zastosowano zabiegi, które w sprytny sposób gospodarują powierzchnię. Dlatego większość mebli została zaprojektowana tak, by były funkcjonalne i miały możliwość zmiany swoich gabarytów. Główną część mieszkania tworzy otwarta przestrzeń, składająca się z kuchni i części wypoczynkowej. Właścicielka mieszkania to prawdziwa miłośniczka książek, związana z nimi zarówno duchowo jak i zawodowo. Z tego właśnie zamiłowania powstała inspiracja do stworzenia serca domu w postaci regału wypełnionego szczelnie książkami. Umiejscowiony w centralnym punkcie mieszkania regał na wymiar, delikatnie zahaczając o przedpokój, nadaje styl aranżacji salonu z kuchnią, ukazując tym samym charakter osób w nim mieszkających. Kompleksową zabudową na wymiar pochwalić się może także kuchnia. Meble kuchenne, sięgające styku z sufitem, mieszczą w sobie niezliczone ilości kuchennego wyposażenia. Kolorystyczny podział kuchni na strefę białą i antracytową, przełamał monotonię bieli i wprowadził do części kuchennej nietypową narrację. Zabieg niezwykle prosty, a jak efektowny i korzystny dla całości wnętrza. Ciekawym elementem dekoracyjnym w kuchni są także graficzne motywy poziomych znaków ulicznych, namalowanych wprost na kuchennej, betonowej posadzce. Nawiązują one do motywu trasy ulicznej, której akcenty przeciągnięte zostały na trakt komunikacyjny w przedpokoju. Inspiracją do jej stworzenia było zamiłowanie właściciela do ulicznych artystów, takich jak Banksy. Idąc tym tropem powstał pomysł na łazienkę w stylu Street Art, w której dominują czarne meble, białe kafle oraz wyróżniające się płytki z kolorowym graffiti, umiejscowione pod prysznicem. Dopełnieniem tego klimatu jest rzucający się w oczy żółty kinkiet.

Projekt wnętrz: grunt to komunikacja

Osią komunikacyjną w projekcie mieszkania jest korytarz z przedsionkiem wejściowym, w którym znajdują się pakowne szafy na ubrania. Zastosowanie lustra na jednej z nich sprawia, że komunikacja wnętrza mieszkalnego wygląda jak fragment ulicy z przejściem dla pieszych oraz rozdrożem. Z korytarza zaprojektowano wejścia do wszystkich pozostałych pomieszczeń: sypialni rodziców oraz pokoju córki. Sypialnia z drewnianą zabudową na wymiar i łóżkiem składanym (w razie potrzeby) w przestrzeń szafy, to prawdziwy majstersztyk w poszukiwaniu przestrzennych rozwiązań w małych wnętrzach. Niesamowita dbałośc o detal (odcień szaf, dedykowane uchwyty, kształt lampek nocnych, materiał obiciowy zagłówka) sprawiła, że projekt małej sypialni wydobył z niej najlepsze cechy i maksimum funkcji. W pokoju dziecięcym dominuje motyw żeglarski. Pomieszczenie to wyróżnia edukacyjna tapeta ścienna z motywem mapy świata, oraz łóżko które po rozłożeniu ukazuje drugie posłanie dla gościa. Połączenie urok współczesnego designu i umiar w minimalistycznym stylu świadczą o sile i wartości tego projektu!

 
Projekt:  Studio Potorska
Zdjęcia: Tomirri Photography