Wiodące na świecie targi poświęcone aranżacji wnętrz i życiowej przestrzeni - Maison & Objet, wraz z ich styczniową odsłoną przyniosły niezwykłe inspiracje na bieżący 2014 rok. Również w dziedzinie tekstyliów i materiałów tapicerskich. Postanowiliśmy podzielić się z Wami naszymi inspiracjami – wprost z Paryża!

Odświeżamy wnętrza na wiosnę: ostre wzory i kolory

Ostre wzory i kolory inspirowane latami '60 i '70 słonecznej Kalifornii pobudzają wyobraźnię i wzmagają życiową energię. Warto od nich zacząć przy wiosennym odświeżaniu naszego wnętrza. Graficzne wzory w ostre zygzaki i kubistyczne formy znakomicie wpisują się w aktualny nurt stylizowanych tkanin tapicerskich. Może warto dać naszym starym meblom jeszcze jedną szansę? Przyjrzyjmy się dokładnie domowym starociom – może wystarczy tylko delikatna kosmetyka tapicerki i nowy fotel mamy niczym z designerskiego katalogu?

Odświeżamy wnętrza na wiosnę: motywy akwarelowych kwiatów

Odświeżając wnętrze na wiosnę warto zwrócić uwagę na motywy akwarelowych lub pastelowych kwiatów. Lekko rozmyte na płótnie są idealnym akcentem na wiosenne zasłony lub obrusy. Wielkie kwiaty bez szypułek wprowadzą radosny i świeży oddech do naszego wnętrza, tak potrzebny po długiej i szarej zimie. W kwietne inspiracje ubrać także możemy pokrowce na krzesła czy pozostałe dekoracje stołu (chlebak, serwetki, podkładki). Warto też zaryzykować i odwrócić role w wiosennej dekoracji okien: w miejscu ciężkich zazwyczaj zasłon powiesić lekkie, koronkowe firanki; pomiędzy zaś nimi umieśćmy mięsiście udrapowaną, kwiecistą zasłonkę przyciętą do formy zazdroski. Efekt wiosennego zaskoczenia - murowany!

Odświeżamy wnętrza na wiosnę: futra nie do lamusa

Mimo co raz cieplejszej pogody, inspiracje dającymi niezastąpione ciepło, ekologicznymi futrami są wciąż na tekstylnej wokandzie. Przyjemne w dotyku, zdecydowanie lżejsze w wiosennej wersji futerkowe pledy i poduszki sprawdzą się jako przyjemna dekoracja sypialni. Zestawiając je z chłodnym i delikatnym jedwabiem (np. na poduszkach) możemy zyskać niebanalny i prawdziwie szykowny, ponadsezonowy look.

Odświeżamy wnętrza na wiosnę: kubistyczne inspiracje kontra wyszywane kwiecie

Szczęśliwie w tegorocznej ofercie najmodniejszych tekstyliów znajdują się zarówno inspiracje dla miłośników sztuki współczesnej jak i dla niepoprawnych romantyków. Kubistyczne poszewki na poduszki sprawdzą się fenomenalnie we wnętrzach inspirowanych eklektyzmem i ponadczasową klasyką (prosty design mebli & barokowe uzupełnienia). Szczęśliwie nie zapomniane rzemiosło hafciarskie także przeżywa swój renesans  - tym razem w wersji stonowanej, pudrowej, bardzo delikatnej. Motywy roślin, gałęzi, kwiatów - to prawdziwy hit! Pamiętajmy o tym odświeżając swoje wnętrze na wiosnę!