Nowoczesny styl skandynawski w czarno-białej odsłonie

Nowoczesne skandynawskie wnętrza często urządzone są w dwóch kolorach: białym i czarnym. Biel i czerń to dwie barwy za pomocą których stworzyć można niebanalne kompozycje. Połączenie dwóch kontrastujących ze sobą kolorów urzeka nieskończonymi możliwościami zestawień. Dlaczego tak często spotkać je można w nowoczesnych wnętrzach skandynawskich?

Czarno- biały styl skandynawski we wnętrzach
Czarno- biały styl skandynawski we wnętrzach
Czarno- biały styl skandynawski we wnętrzach
Czarno- biały styl skandynawski we wnętrzach
Czarno- biały styl skandynawski we wnętrzach

Styl skandynawski lubi czyste kolory w aranżacji, w nowoczesnych wnętrzach często można spotkać wnętrza urządzone z przewagą koloru białego i czarnego. Biel i czerń zdawać by się mogło, że to najprostsze zestawienie kolorystyczne. Jednak w tej prostocie tkwi siła.

Sprawdź też:

Połączenie kolorystyczne działające na zasadzie kontrastu, urzeka nieskończonymi możliwościami zestawień w aranżacji wnętrza. Za pomocą tych dwóch prostych barw, stworzyć można niebanalne czarno-białe wnętrze w stylu skandynawskim.

Nowoczesny styl skandynawski: czarno na białym

Rzeczą, o której należy pamiętać, aranżując wnętrze przy pomocy dwóch kolorów białego i czarnego - to proporcja barw jednej względem drugiej. Połączenie czarno-białe możemy spotkać w aranżacji wnętrz skandynawskich, w proporcji pół na pół lub ze zdecydowaną przewagą bieli. Śnieżna biel w aranżacji nowoczesnego wnętrza jest idealnym tłem dla czarnych akcentów lub dodatków. Biała barwa służy najczęściej jako baza, tło dla barwy czarnej. Dzięki jej neutralnemu charakterowi, każdy czarny akcent, będzie dobrze widoczny we wnętrzu.

Zobacz też: 15 świetnych pomysłów na czarno-białe wnętrza >>>

Czarne dodatki dodadzą charakteru skandynawskim wnętrzom, w których wszechobecna jest biel. Zestawienie czerni i bieli urzeka swoją prostotą. Dzięki połączeniu tych wydawałoby się zimnych i surowych barw, można uzyskać niezwykle ciekawe efekty. Tak dobrana kolorystyka sprawdza się niemal w każdym pomieszczeniu. Zestawienie czerni i bieli dobrze czuje się zarówno w salonie, kuchni czy jadalni, a także sypialni. Duet tych dwóch barw nieustannie nas zaskakuje!

Nowoczesny styl skandynawski: skandynawski chłód

Połączenie bieli i czerni we wnętrzach jest bardzo modne i wszystko wskazuje na to, że wciąż modne pozostanie. Dziś najczęściej możemy spotkać takie zestawienie we wnętrzach nowoczesnych i skandynawskich. Co wspólnego mają te dwa kolory ze stylem skandynawskim? Skandynawskie przestrzenie lubią biel - bielone drewno, świetliste, jasne ściany - to coś co w Skandynawii jest nieodzownym elementem niemal każdego wnętrza. Na tak neutralnym tle czarne dodatki stają się doskonale widoczne. To doskonały i zarazem łatwy sposób, by dodać wnętrzom, w których wszechobecna jest biel, charakteru. Duet bieli i czerni oraz drewno, które ociepli sterylne, białe kompozycje, oto przepis na nowoczesne wnętrze skandynawskie!

Ocena: 0
Tekst: Anna Szeweluk Zdjęcia: Bernard Bialorucki

POLECANE ARTYKUŁY