Styl etno to nie to samo co folk, który zwykle możemy zawęzić do ludowych dekoracji i wzorów. Modne wnętrza w stylu etno łączą w swoim wystroju elementy wielu kultur i tradycji. Zdarza się, że taka aranżacja wnętrza powstaje samoistnie, gdyż coraz więcej dodatków i bibelotów przywozimy z licznych podróży. Warto  je ładnie wyeksponować, podkreślając  ich unikalny charakter.

Modne wnętrza w stylu etno

Trend etno daje ogromną możliwość w poszukiwaniu inspiracji. Często zdarza się, że w nowoczesnych wnętrzach znajdziemy połączenie etno i eko – co nie dziwi, gdyż stylistyka etno wywodzi się z naturalnych materiałów. Dlatego w aranżacjach wnętrz ponownie znajdziemy korek – na przykład na ścianach, w dodatkach. Nie dziwi także mnogość przedmiotów z recyklingu i ekologicznych materiałów. Elementy eko doskonale łączą się w modnych wnętrzach na przykład z kolorowymi tkaninami typu etno. Kontrastowe, wyraziste kolory, geometryczne wzory – w modnych wnętrzach w stylu etno znajdziemy je na przykład na wzorzystych płytkach ceramicznych, obiciach mebli, czy dodatkach. Zdecydowanie prym wiedzie kolorystyka ciepła – odcienie terakoty, czerwonej ochry, ciepłe brązy. Do tego koniecznie chłodne kontrastowe akcenty – niebieski, zielony.

Czytaj też: Lata 80. wracają - pastele i geometria >>>

Czytaj też: Modne wnętrza z cegłą na ścianie >>>

Mocne kolory i geometria w mocnych wnętrzach

Elementy etno doskonale komponują się w modnych wnętrzach z cegłą na ścianie, z drewnem mebli albo drewnianą podłogą.
Jak w każdej aranżacji wnętrza, tak i w stylu etno, bardzo ważny jest umiar i przemyślenie kompozycji. Ze względu na mocne kolory i silne zgeometryzowanie wzorów, bardzo łatwo do wnętrza możemy wprowadzić bałagan. Na początku warto zdecydować się na dodatki i kilka większych, bardziej wyrazistych elementów – na przykład czerwona ściana, czy meble w wyrazistym kolorze.