Nowoczesne wnętrze apartamentu zaprojektowane zostało przez pracownię Bogdan Ciocodeica & Diana Rosu. Mieszkanie znajdujące się w nowo wybudowanym kompleksie mieszkaniowym, rozciąga się na ponad 50 mkw. Projektantom zależało na stworzeniu dużej i jasnej przestrzeni wnętrza mieszkania na stosunkowo niewielkim metrażu. Głównym założeniem projektu, było wnętrze mieszkania funkcjonalne i spójne pod względem wizualnym i estetycznym. Efekt końcowy stanowi o zrealizowanych założeniach - udało się stworzyć przestrzeń konsekwentną stylistycznie. Projektanci starali się wcielić w rolę przyszłych mieszkańców i wyobrazić sobie ścieżkę ich codziennego życia wewnątrz mieszkania. W swoich projektach stawiają na niezbędna wygodę i komfort.

Mieszkanie w stylu modern: równowaga materiałów

Pomimo ciemnych kolorów ścian (granatowy) i surowego betonu na suficie, projektantom udało się stworzyć przytulną przestrzeń wnętrza mieszkania. Zastosowanie sporej ilości drewna i sklejki w projekcie - ociepliło charakter całego wnętrza. Mieszkanie jest przejrzyste i płynne. Pomimo wyraźnych podziałów - które zostały dodatkowo podkreślone szklanymi drzwiami ze szprosami - we wnętrzu wyraźnie czuć jego płynny charakter. Stanowią o tym jednolity sufit oraz posadzka w całym mieszkaniu.

Zobacz też: Aranżacja nowoczesnego salonu z kuchnią >>>

Szczególną uwagę, projektanci zwrócili na rozmieszczenie oświetlenia w mieszkaniu. Odpowiednio przystosowane do każdego narożnika, tworzy dynamiczną atmosferę we wnętrzu. Salon z jadalnią to jedna wspólna strefa. Kącik jadalniany może stanowić rownież doskonałe miejsce pracy. Przestrzeń do przechowywania, została ukryta w drewnianych zabudowach. Zabudowy meblowe - charakterystycznie dla stylu modern - zostały zaprojektowane jako proste bryły. W kuchni pojawia się kolor biały, dzięki czemu małe pomieszczenie zyskało optycznie na przestrzeni. Sypialnia to miejsce wyjątkowo przytulne. Jej projekt zachwyca swoją prostotą i orginalnością. Ciekawy efekt stanowi lamperia - wykonana ze sklejki - zakończona drewnianą listwą, która może służyć rowniez jako półka. Przytulności dodają białe, zwiewne zasłony, które otaczają wnętrze aż z 3 stron! Kompaktowa przestrzeń mieszkania została ukształtowana jako równowaga pomiędzy zimnym materiałami - takimi jak beton, metal i szkło - a ciepłymi drewnianymi powierzchniami.

Autorzy projektu: www.rosu-ciocodeica.com