Aranżacja wnętrz jest nowoczesna, postawiono w niej na szary kolor. 80-metrowe mieszkanie zostało urządzone w dość nietypowy sposób. W aranżacji szarego wnętrza wykorzystano surowe materiały i różne odcienie szarości. W dużym mieszkaniu – salon, kuchnia, trzy sypialnie i dwie łazienki - szare wnętrza wydają się przytulne. Szary kolor ścian i dodatków zestawiono z białym i czarnym, dzięki temu powstała nowoczesna aranżacja wnętrz. Szary kolor dodaje elegancji i wprowadza szyk. Ponadto szare ściany i szare meble ocieplają drewniane elementy wykończenia.

Szare wnętrza: przytulne odcienie

Szare wnętrza w mieszkaniu są dość nietypowe, ponieważ kuchnia oraz WC dla gości zostały wpisane w bryłę, która sprawia wrażenie, jakby była wstawiona w środek strefy dziennej. Została ona otoczona szarymi, matowymi płytkami. Kubik od strony salonu ma duże wcięcie, co pozwala na płynne przejście kuchni w salon. W szarych wnętrzach zdecydowano się jednak na białą kuchnię otwartą na salon. Lakierowane fronty białych szafek w kuchni powiększają optycznie wnętrze. Właścicielom brakowało miejsca do pracy, dlatego w części dziennej wygospodarowano dodatkową przestrzeń w tym celu – minigabinet przy oknie. Dzięki drzwiom przesuwnym można go w dowolnej chwili sprytnie ukryć.

Ciekawym zabiegiem w szarych wnętrzach mieszkania jest obłożenie lustrami ściany przeciwległej do części dziennej. Dzięki temu zabiegowi dodatkowo powiększono mieszkanie i ukryto przejścia do innych pomieszczeń – między innymi niewielkiej łazienki gościnnej z nietypową szafką pod umywalkę, która w niczym nie przypomina tych tradycyjnych. Bardziej przywodzi na myśl elegancką drewnianą komodę w kolorze olchowego drewna, której fronty wykonano z drobnych kwadratów. Podłoga w łazience została pokryta tym samym materiałem co w kuchni – szarym zacieranym betonem.

Eleganckie szare wnętrza

Główna sypialnia konsekwentnie zaaranżowana jest w odcieniach szarości, które ocieplono barwą naturalnego drewna. Podłoga – podobnie jak w aranżacji innych wnętrz – to zacierany beton. Oddzielenie sypialni od sąsiadującej z nią łazienki wyłącznie za pomocy szyby, to zabieg, który aranżacji szarego wnętrza dodał oryginalności.

Zobacz szare wnętrze – ZDJĘCIA w galerii!