Jak urządzić MAŁY SALON: kwiatowe wzory i jasna aranżacja salonu

Mały salon jest urządzony w jasnych kolorach z dominującym wzorem kwiatowym. Aby stworzyć radosny nastrój w domu, bez względu na porę roku sięgnij po naturalne materiały i barwy prosto z łąki.

W salonie ciągle maj
W salonie ciągle maj
W salonie ciągle maj
W salonie ciągle maj
W salonie ciągle maj

Tradycyjne pojęcie „wiosennych porządków” warto czasem potraktować nieco szerzej i nie czekając do marca – zafundować ulubionym pokojom energetyczny lifting. Neutralnie urządzony mały salon to idealna baza do takich sezonowych przemeblowań. Podpowiadamy jak urządzić salon bez błędów.

Mały salon aranżacja: kolory i dekoracje

Kolory w aranżacji salonu to bardzo ważny elemnet. Ciepły odcień drewna posadzki i biel ścian tworzą w małym salonie zgrany duet, pasujący do każdej konwencji, podobnie jak klasyczne w formie kanapa i stolik. Pierwszy ruch jest po stronie tkanin: wełniane, filcowe i welurowe pledy oraz zasłony wędrują do szafy. Na ich miejsce wprowadzają się przypominające lato lny i bawełny – niezobowiązująco pogniecione, chłodne w dotyku - taka aranżacja okna w salonie doda lekkości i oddechu w małym wnętrzu.

Lekkim, przewiewnym materiałom w aranżacji salonu wtórują kolory natury: świeża, jakby przymglona zieleń pierwszych pąków i głęboki ciepły turkus z nutą granatu – kojarzone z wiosennym pejzażem, połączone ze wspomnieniem nadmorskich wakacji. W cenie jest także dekoracyjne szkło, które efektownie dekoruje mały salon.

Przejrzyste wazy na kamyki z wiosennych spacerów i wazony na świeże kwiaty ustawione na stolikach czy parapecie łapią nawet najsłabsze promienie słońca, potęgując wrażenie czystości i nowości w małym salonie. Po stronie chłodnego lśnienia opowiadają się także srebrne świeczniki. Uśpione dotykiem miękkich kocy palce obudzi gama nieco „twardszych” faktur plecionych dodatków. Salonowa „wiosenna bujność traw” obejmuje trzcinowe maty na stole, bambusową roletę w oknie, wiklinowy kosz i plecione z morskiej trawy podkładki – na szczęście jest całkowicie bezpieczna dla wrażliwych na pyłki alergików.

Jak urządzić mały salon: świeżo i jasno

Asceza kolorystyczna to podstawa w aranżacji małego salonu. Stonowane kolory wprowadzamy do podstawowych elementów: ścian, podłogi i prostych form mebli. Taki zabieg w aranżacji salonu pozwala na swobodne kreowanie klimatu wnętrza. Neutralne kolory stanowią dobry punkt wyjścia do stworzenia sezonowych aranżacji, poprzez dobór odpowiedniego zestawu dodatków przyciągających uwagę. Wiele z nich, tak jak wyplataną roletę, lniane zasłony czy poszewki, jest łatwo przechować, nie zajmują wiele miejsca.

Kinga Zalewska-Stochmal, stylistka

Ocena: 0
Tekst: Aleksandra Stępnikowska Stylizacja: Kinga Zalewska-Stochmal Zdjęcia: Marcin Czechowicz Źródło: M jak mieszkanie

POLECANE ARTYKUŁY