Dekoracje na Wielkanoc: kwiaty najładniejszą ozdobą domu

Wielkanoc to mnóstwo dekoracji do domu. Jednymi z nich są kwiaty. Tylko, które kwiaty wybrać? Jak zrobić kompozycje kwiatowe na Wielkanoc. Czy ustawić kwiaty w jednym wazonie, czy w kilku różnych małych buteleczkach? Możliwości jest mnóstwo, a najprzyjemniejsze w dekorowaniu kwiatami jest to, że za każdym razem kompozycja może być inna.

Wielkanoc ozdobiona kwiatami w wazonie na parapecie okiennym
Wielkanocna dekoracja do domu z żółtych kwiatów
Bukiet na Wielkanoc w nietypowym wazonie
Kwiaty w wiosennych kolorach idealną dekoracją na Wielkanoc
Dekoracja z kwiatów w stylu vintage

Wielkanoc, to jeden z tych momentów w roku, kiedy zależy nam na wyjątkowym wyglądzie domu. Zmieniamy wtedy poduszki, pledy, czasem zasłony. Ale dekoracją wielkanocną, która jest najbardziej wdzięczna, a co najważniejsze nie wymaga wielkich nakładów są świeże kwiaty. Taka dekoracja co tydzień może być zupełnie inna - kwiaty mogą być w innym kolorze, innej wysokości. Wstawione do innego wazonu stworzą nową kompozycję kwiatową, a co za tym idzie nową dekorację na Wielkanoc. A największą zaletą takiej dekoracji z kwiatów jest to, że zawsze będzie wyjątkowa, tylko nasza, nikt nie ułoży kwiatów tak samo, zawsze będą wyglądały inaczej.

Dekoracje wielkanocne: kwiaty w stylu nowoczesnym czyli totalna dekonstrukcja bukietu

Dekoracje wielkanocne rządzą się swoimi prawami. I modami. Tak też jest z kwiatami. Wraz z minimalizmem i stylem vintage pojawił się nowy pomysł na kwiatowe dekoracje do domu. Styl nowoczesny i minimalizm kochają kompozycje kwiatowe bez dodatkowych ozdób, a więc kwiaty ustawione pojedynczo w rytmie, w takich samych wazonach lub naczyniach. Styl vintage podchwycił te metodę dekoracji do domu świeżymi kwiatami, wykorzystując najróżniejsze stare buteleczki po lekarstwach, napojach, butelki po winie. Styl skandynawski uwielbia też dekoracje do domu w formie gałęzi drzew owocowych wstawionych do gąsiorów z zielonkawego szkła. Tak jak styl nowoczesny ustawia poszczególne, ale koniecznie identyczne naczynia obok siebie w rytmie, tak styl vintage pozwala na to by każde buteleczka była w innym kształcie tylko żeby łączył je zielonkawy kolor szkła. Pięknie wyglądają tak wyeksponowane drobne, delikatne kwiaty czyli rumianki, gipsówka, eustoma, kolorowe anemony. Wielkanoc jest wiec idealnym momentem na taką zabawę świeżymi kwiatami. Małe naczynia z pojedynczymi kwiatami pięknie udekorują świąteczny stół, a gąsiory z kwitnącymi gałęziami drzew owocowych udekorują niską komodę albo konsolę, a jeśli są naprawdę wysokie niech staną na podłodze.

Dekoracje do domu: kwiaty jako bukiet ale niekoniecznie w wazonie

Tradycyjne bukiety też możemy trochę podkręcić. Na przykład wstawiając kwiaty w nietypowe naczynia. Świetnie wyglądają żółte żonkile w szarych ocynkowanych  osłonkach na doniczki, konewkach albo mini wiaderkach. Dobrze jeśli są przeskalowanej wielkości: osłonki bardzo wysokie, a konewki i wiaderka naprawdę miniaturowe. Możemy też bukiet na Wielkanoc wstawić do ceramicznego, białego dzbanka na mleko. Jeśli jednak pozostajemy przy szklanych wazonach, wstawmy kwiaty tak by wystawały z nich tylko główki lub całe chowały się w szkle. Takie niewysokie kompozycje w przezroczystym szkle idealnie sprawdzają się jako dekoracja stołu podczas Wielkanocy, nie zasłaniając siedzących przy nim osób.

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Radosław Wojnar

POLECANE ARTYKUŁY