Przestronne wnętrze mieszkania zaprojektowane zostało dla młodego małżeństwa z Warszawy. W efekcie otrzymali oni uniwersalne, jasne wnętrze, o którego charakterze będą decydować skompletowane przez nich dodatki. Aranżacja mieszkania utrzymana jest w stylu skandynawskim, z elementami stylu prowansalskiego. Aranżacja mieszkania jest w kolorze białym.

Aranżacja mieszkania: białe wnętrza

Bazę w aranżacji mieszkania stanowią białe ściany i drewniane panele podłogowe. Przestronne, przytulne białe wnętrze jest inspirowane stylem prowansalskim i skandynawskim. Aranżacja mieszkania ma charakter tradycyjny. Klasyka zamieszkała tu w swoim nowym wydaniu. Jasne ściany oraz meble, drewniane elementy oraz rozświetlona przestrzeń przywołuje na myśl skandynawską prostotę. Salon z kuchnią i jadalnią stanowią wspólną, otwartą przestrzeń dzienną w mieszkaniu.

Zobacz też: Skandynawskie białe wnętrze z cegłą w tle >>>

Jasna kuchnia zaprojektowana została jako jednorzędowy ciąg roboczy z dodatkową wyspą kuchenną, oddzielajacą strefę kuchenną od salonu. Przy drzwiach balkonowych swoje miejsce znalazł okrągły stół jadalniany. Strefę dzienną w aranżacji mieszkania stanowi obecność jedynie dwóch mebli: białej sofy i stolika kawowego. Dzięki dużym oknom przestrzeń we wnętrzu jest dobrze doświetlona światłem dziennym.

Biała aranżacja wnętrz: niech się stanie światłość

Z powodu zastosowania mnogości białej barwy w aranżacji mieszkania: światło odbija się i całe pomieszczenie jest wyraźnie świetliste. Kolor biały pojawia się w aranżacji wnętrza w najróżniejszych formach. Od swojej czystej, śnieżnobiałej barwy subtlenie przechodzi w swoją kremową odsłonę, kończąc na jasnej, bielonej posadzce. Dzięki zastosowaniu bieli w formie różnych faktur i odcieni wnętrze mieszkania zyskuje dodatkową głębię. Wyróżnikiem aranżacji mieszkania są stylowe sztukaterie ścienne, tłoczone fronty meblowe z uchwytami ze spękanej porcelany i AGD w stylu „retro”. Dodatkowego retro sznytu dodają również baterie w łazienkach – wannowa, umywalkowe i prysznicowa. Projekty łazienek zostały zaaranżowane konsekwentnie do reszty mieszkania, czyli są całe w bieli. Na ścianach w ich wnętrzu zastosowano lamperię, uzyskaną dzięki użyciu listew sztukateryjnych. W aranżacji mieszkania wyraźnie można zaobserwować że elementy wyposażenia wpisane są w koło lub kwadrat.

Autor projektu: www.perfectspace.pl