Przytulna i elegancka - taka jest aranżacja wnętrz w stylu angielskim. Angielskie romantyczne wnętrza mają swoisty klimat i styl. Łatwo niektóre elementy przenieść do własnego mieszkania. Poznaj styl angielski w aranżacji wnętrz. Dominujące kolory to jasne pastele – róże, błękity, ciepłe odcienie żółtego. Jednak aranżacja wnętrz w stylu angielskim dobrze też wygląda w ciemniejszych barwach – ciemnej zieleni, czy brązie – na tle których jasne dodatki ładnie się wyróżnią. Styl angielski jest eklektyczny, gdyż potrafi łączyć ze sobą tradycyjne wzory z nutą nowoczesności.

Styl angielski: miękka i przytulna aranżacja wnętrz

W aranżacji wnętrz w stylu angielskim charakterystyczne są głębokie i miękkie kanapy wyściełane poduszkami. Często ich tapicerki mają kwiatowe wzory. Kwiaty występują nie tylko na obiciach, ale także na tapetach, serwetach i porcelanie. Często spotykanym wzorem są typowe, angielskie róże.

Romantyczne wnętrza w stylu angielskim

Romantyczny charakter wnętrz tworzą bibeloty, dodatki i stylowe meble. Ładnie prezentuje się wystawna porcelana wystawiana w kredensach, czy na komodach. Aranżacja wnętrz w stylu angielskim charakteryzuje się mnogością figurek i zdjęć w ramkach.

Kuchnia w stylu angielskim: aranżacja z prawdziwego mieszkania

Nieodłącznym elementem angielskiego stylu jest także kominek w salonie. Duże, często odsłonięte okna dopełniają całości aranżacji wnętrza w stylu angielskim.

Mimo przepychu i nagromadzenia dodatków angielskie wnętrza są spójne i bardzo przytulne.

Poznaj także: styl prowansalski, styl francuski, styl nowojorski, styl włoski