Aranżacja: stylowe wnętrza domu w czerni i bieli

Wnętrza domu to połączone cytaty ze stylu angielskiego i skandynawskiego. Kolor czarny i biały to natomiast dominujące w nim barwy. Wnętrza domu są po angielsku stylowe, a po skandynawsku lekkie. Zobaczcie zdjęcia wyjątkowych wnętrz domu w Krakowie!

Wnętrza domu w bieli i czerni
Mebel telewizyjny we wnętrzach domu
Wnętrza domu i jadalnia w stylu angielskim
Kominek i pianino w stylowych wnętrzach domu
Wnętrza domu i kuchni w stylu angielskim

Kolor czarny i kolor biały są w stylowych wnętrzach domu nierozłączne. Zaczynają się już w wiatrołapie. Styl angielski zazwyczaj kojarzy się z inną kolorystyką, ale jest to po prostu bardziej nowoczesna odmiana tego stylu. Czarno-biała kolorystyka prezentowanej aranżacji wnętrza domu sprawia zresztą, że można tu się również dopatrzeć elementów stylu skandynawskiego. Architektom wnętrz Agnieszce Cupryś-Wilk i Markowi Wilkowi z pracowni Archissima, udało się jeszcze wprowadzić trzeci kolor do wystroju wnętrz. Na ścianach pojawił się …beż. Powstała zatem udana aranżacja stylowego wnętrza domu z licznymi cytatami, nie kopiami, na temat stylu angielskiego i skandynawskiego dzięki czemu całość jest wyjątkowo lekka i przyjazna do mieszkania. Projekt domu zakładał wnętrza nowoczesne, z kominkiem umiejscowionym centralnie w pokoju dziennym. Zadaniem architektów wnętrz było sprawienie, by wnętrza domu stały się bardziej klasyczne. Zaprojektowali oni też szczegółowe projekty łazienek i niektóre meble, a w porozumieniu z architektem domu Pawłem Szumielewiczem bardziej ozdobną stolarkę okienną.

Stylowe wnętrza domu: pokój dzienny i kuchnia na parterze

Stylowe wnętrza domu na parterze to centrum rodzinne. Jest tu wygodna strefa wypoczynku w pokoju dziennym i stylowa kuchnia. Pokój dzienny to strefa wpływów właściciela domu. Dlatego też miał on znaczący wpływ na dobór sztuki dekorującej strefę dzienną. Zdaniem właścicielki, w tych stylowych wnętrzach domu, sztuka też powinna być czarno-biała, by nie zaburzała ustalonej harmonii kolorystycznej. Stąd pomysł na monochromatyczne grafiki oprawione w takie same ramy. Zadaniem architektów było stępienie nowoczesnego charakteru domu. Przenieśli zatem umiejscowiony centralnie kominek, a w jego miejscu pojawiła się zabudowa telewizyjna. Szafka pod telewizor została zaprojektowana tak, że łączy się płynnie ze schodami i na pewno nie jest tutaj jak z kosmosu. Wyzwaniem w takiej sytuacji jest poprowadzenie w sposób niewidoczny przewodów elektrycznych, by nie zakłócałych stylowej aranżacji wnętrza. Architekci znaleźli sposób, tworząc niewidoczny tunel za drewnianą obudową ścianki. Pokój dzienny i kuchnia są właściwie połączone, ale z możliwością oddzielenia kuchni na czas gotowania. Szklane drzwi kuchenne, na prośbę właścicielki, tak uszczelniono by zminimalizować przenikanie zapachów, powstających podczas gotowania. Aranżacja kuchni utrzymana jest w stylu angielskim. Gwiazdą jest tutaj dwukomorowy, ceramiczny zlewozmywak w kolorze białym. Biała jest także niezabudowana lodówka. Nietypowa, jak na kuchnię, jest tutaj posadzka – są to czarne, szerokie deski.
 

Aranżacja wnętrz domu: piętro czyli sypialnie i łazienki

Styl angielski, jako klasyczny, lubi symetrię. Jest ona widoczna nawet w projekcie łazienki. Podział okładziny ściennej został  idealnie zgrany z drzwiami. Takie cuda są jednak możliwe tylko przy projektach indywidualnych i meblach robionych na wymiar. Cechą wyróżniającą tę łazienkę spośród wielu, jest zastosowanie okładziny ściennej z  lakierowanego wodoodpornie mdf-u. Tradycyjne płytki ułożono w łazience tylko w strefie narażonej na realny kontakt z wodą czyli przy wannie i prysznicu.  Sypialnia właścicieli domu również została zaaranżowana  klasycznie w kolorze czarnym, beżu i kolorze białym. Wszechobecna posadzka z dużych, trójwarstwowych desek w kolorze czarnym także dotarła do sypialni. Ładnie na niej prezentuje się białe tapicerowane łóżko.

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Projekt wnętrz: Agnieszka Cupryś-Wilk i Marek Wilk z pracowni Archissima Projekt domu: Arch. Paweł Szumielewicz Stylizacja: Berenika Ziemkiewicz Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY