Odpowiednie aranżacje okien w salonie mogą całkowicie odmienić wnętrze, ocieplając jego charakter i dając nam poczucie większej prywatności i intymności. Najlepiej wyglądają, gdy są odpowiednio skomponowane z kolorami w salonie oraz innymi tkaninami znajdującymi się we wnętrzu.

Nie przegap: TRENDY: Modne firany i zasłony do nowoczesnego salonu >>>

Aranżacja okien w salonie: podstawowe wskazówki

Zanim zdecydujemy się na wybór wzorów czy kolorów firan i zasłon (a także materiałów na zasłony) do salonu, powinniśmy wziąć pod uwagę to, czy jest on mocno, czy słabo nasłoneczniony. Jeżeli pokój znajduje się od południowej lub zachodniej strony, wtedy możemy zdecydować się na zasłony o grubszym splocie, by ochronić pomieszczenie od nadmiaru promieni słonecznych. Jeśli natomiast salon jest dość ciemny, wystarczą zasłony półprzezroczyste. Gdy mamy wzorzyste obicia mebli lub dekoracyjne tapety, zasłony na aranżacje okien w salonie powinniśmy wybrać gładkie. Jednak gdy salon jest kolorystycznie jednolity, możemy wprowadzić ciekawe desenie właśnie na zasłonach. Pamiętajmy także, by dopasować je do ogólnej stylistyki i kolorystyki wnętrza.

Polecamy: Zasłony do kuchni i pokoju. Jak dobrać zasłony na okna? [ARANŻACJE] >>>

Okna w salonie: interesujące pomysły na dekoracje okienne

Przy klasycznym wystroju salonu najlepiej jest wybrać zasłony w delikatne wzory. Mogą być to motywy roślinne, szerokie lub drobne pasy albo po prostu materiał w jednolitym kolorze. Dekoracje okien w nowoczesnym salonie mogą mieć już nieco odważniejsze wzory i kolory. Geometryczne motywy i ciekawe barwy świetnie podkreślą świeżość i nietradycyjny charakter wnętrza. Chcąc wprowadzić do aranżacji nutę stylu glamour, możemy wybrać połyskujące, ciężkie materiały, lecz jeśli salon nie jest zbyt duży, najlepiej jest wybierać zasłony jasne, lekkie i zwiewne, które nie przytłoczą wnętrza. By uatrakcyjnić wystrój okna, możemy także spróbować połączyć ze sobą zasłony w ten sam deseń, ale w różnych kolorach. Ciekawie też będą wyglądały zasłony w różnych odcieniach tej samej barwy. Jak widać, dobór zasłon może wiele zmienić we wnętrzu, ale możemy mieć pewność, że dobrze dobrane zasłony na okno w salonie znacznie podniosą walory dekoracyjne aranżacji.

Polecamy też: Panele okienne w dekoracji okien: nowoczesne panele zasłonowe [WIDEO + ZDJĘCIA] >>>

Okna w salonu: zdjęcia

Sprawdź, co jest modne i jak dopasować firany do salonu i stylu, w którym jest on urządzony. Dekorujemy okna w salonie - galerie zdjęć.