Montaż żaluzji okiennych: wideo. Zobacz, jak zamontować żaluzje aluminiowe

 Żaluzje, montowanie żaluzji

Żaluzje

Fot. Piotr Mastalerz

Zobacz instrukcję, jak samodzielnie zamontować żaluzje. Dokładny montaż żaluzji - instrukcja wideo. Podpowiadamy, które żaluzje w dekoracji okna są dobre, praktyczne i trwałe!

Szukasz instrukcji w jaki sposób można samodzielnie udekorować okno i zamontować żaluzje? Zobacz wideo - montaż żaluzji. Dla ułatwienia wypunktowaliśmy każdy krok montażu żaluzji. Z pomocą naszego specjalisty na pewno bez problemu zawiesisz nowe żaluzje i zrobisz pomysłową dekorację okna! Żaluzje okienne bardzo skutecznie hamują dopływ światła słonecznego do pomieszczenia, a pełniejsze zaciemnienie wnętrza umożliwiają dodatkowo boczne prowadnice. Najprostszy jest montaż żaluzji aluminiowych, standardowe żaluzje zamontujesz w około 15 minut.

Sprawdź też: wybieramy rolety okienne >>>

Dekoracje okna: żaluzje - które lepsze?

Żaluzje to jedna z najbardziej popularnych dekoracji okna. W przypadku żaluzji okiennych poziomych, które mają najlepszą izolację termiczną, dostępne są żaluzje drewniane lub aluminiowe. Żaluzje drewniane są efektowniejsze, lecz niestety mniej praktyczne i trudniejsze w montażu. Po zwinięciu żaluzje drewniane zajmują dużo miejsca, zasłaniają sporą część okna.

Sprawdź też: jak myć i czyścić żaluzje >>>

Żaluzje aluminiowe dostępne są w dwóch szerokościach: 16 lub 25 mm są tanie i proste w montażu. Żaluzja aluminiowa to delikatniejsze rozwiązanie, które nie przesłania okna w takim stopniu jak drewniana żaluzja.

Sprawdź też: panele okienne - modne zasłony w aranżacji okien >>>

Decydując się na żaluzje ważne, aby zasłona okna posiadała mocowanie dolne. Jest to istotne, w przypadku uchylenia okna, aby żaluzja utrzymywała ten sam kont, co ramy okienne. Żaluzje aluminiowe można wykonać w dwóch mechanizmach, w kasecie, bądź w systemie. Najpopularniejszy produkt to żaluzja z górną szyną.

Wyróżnikiem i zarazem główną zaletą żaluzji jest możliwość kontrolowania kierunku wpadania i natężenia światła - wąskie lamele (listki), które tworzą żaluzje mogą być obracane o 180°, pod różnymi kątami. Listki żaluzji są zrobione z obustronnie lakierowanego aluminium, dlatego są bardzo odporne na wilgoć i świetnie się nadają także do łazienek i do kuchni. 

Montaż żaluzji: instrukcja krok po kroku

Montaż żaluzji jest łatwy i może go wykonać każdy, trwa to zaledwie 15 minut. Instrukcja montowania żaluzji, krok po kroku:

1. Przyłóż kasetę żaluzji do okna
2. Kasetę lekko dosuwamy do górnej wnęki przyszybowej.
3. Wiercimy otwory w płytce przyszybowej.
4. Montujemy kasetę do okna na komodę zamontowanych prętów.
5. Przenosimy odległość od linki do listwy przyszybowej.
6. Wiercimy otwór (ok. 2,5 mm), w który wsuwamy koniec linki z dolną blokadą.
7. Otwieramy górne blokady linek umieszczone w kasecie. A następnie naciągamy linki.
8. Nakładamy pokrywy maskujące i zamykamy blokady
9. Na koniec przykręcamy płytkę i nakładamy na służące do upięcia łańcuszka.

Najlepiej zobrazuje każdy krok umieszczony niżej film.

WIDEO: montaż żaluzji

Aranżacja okien: żaluzje, rolety, markizy

Zobacz ciekawe aranżacje okienne. Wybieramy żaluzje, rolety, zasłony. Zdjęcia - inspiracje na wystrój okna.

Ocena: 0
Zdjęcia: Piotr Mastalerz

POLECANE ARTYKUŁY