Aranżacja salonu z białą sofą. Niepraktyczna? Zobacz 10 ciekawych inspiracji!

2022-04-19 11:05

Salon z białą sofą ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Jednak aranżacja salonu z sofą w białym kolorze sprawdzi się prawie w każdym wnętrzu.

Biel jest najbardziej neutralnym z kolorów i dlatego dobrze komponuje się ze wszystkimi barwami. Aranżacja salonu z białą sofą wymaga dobrego przemyślenia. Zależy ona również od funkcji jaką salon pełni w naszym mieszkaniu.

Aranżacja salonu: sofa w centrum

Biała sofa w salonie może stanowić centralny punkt rodzinnych spotkań. Ciekawa aranżacja salonuodpowiednio wyeksponuje biały mebel. Sofa w takim kolorze pasuje zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych. Stanowi też doskonałe tło dla kolorowych dodatków. Aranżacja salonu z białą sofą może być ciekawym rozwiązaniem, gdy zależy nam na kontrastowych zestawieniach – biel ładnie będzie się prezentować w kontraście do czerni lub ciemnego drewna.

Aranżacja salonu: biała sofa niepraktyczna?

Nawet, gdy mamy małe dzieci, nie wykluczajmy aranżacji salonu z biała sofą. Możemy ją przecież przykryć narzutą w odpowiednim kolorze, a kredki i mazaki nie będą dla niej groźne. Wszystko też zależy od materiału, z którego wykonana jest sofa. Jeśli obawiamy się zabrudzeń, zdecydujmy się na biały pokrowiec na sofę, który zawsze możemy swobodnie wyprać.

Aranżacja salonu z białą sofą wprowadza do wnętrza pozory porządku i czystości, dlatego warto ją przemyśleć i dobrze zaplanować. Zobacz naszą galerię i wybierz aranżację salonu dla siebie!