Zielistka 'Green Orange' - Chlorophytum orchidastrum 'Green Orange'

2020-07-16 15:36

Zielistka 'Green Orange' to bardzo dekoracyjna roślina, uprawiana u nas jako doniczkowa. Odmiana ta charakteryzuje się oryginalnymi ogonkami liściowymi wybarwionymi na intensywnie pomarańczowy kolor - to jej największa ozdoba. Blaszki liściowe są zielone.

Zielistka 'Green Orange'
Autor: Biuro Kwiatowe Holandia Zielistka 'Green Orange'

Zielistka 'Green Orange' potrzebuje dużo światła, ale bezpośrednie promienie słoneczne w godzinach południowych jej szkodzą. Najlepsze dla rośliny jest stanowisko ciepłe, jasne i wilgotne.Zielistka 'Green Orange' jest rośliną ciepłolubną - minimalna temperatura uprawy wynosi 18 st. C. Podlewać roślinę należy umiarkowanie, najlepiej wlewając wodę do podstawki. Jej korzenie są wrażliwe na nadmiar wody i gdy wilgotność podłoża jest zbyt duża a temperatura dość niska, mogą pojawić się plamy na dekoracyjnych liściach. Roślina lubi wilgotne powietrze, dlatego warto spryskiwać jej liście letnią wodą.Zielistkę 'Green Orange' nawozi się co dwa tygodnie w okresie od marca do sierpnia, najlepiej stosując nawozy do roślin ozdobnych z liści.

Kategoria Doniczkowe
Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z liści/igieł
Stanowisko półcieniste
Wysokość 30 cm - 40 cm
Podlewanie średnio
Barwa liści/igieł zielona
Rośliny na słoneczny balkon. Rośliny na balkon zachodni i południowy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE