Rademachera chińska - Rademachera sinica

2020-07-16 15:42 Opracowanie: redakcja serwisu

Rademachera chińska to roślina doniczkowa o ozdobnych liściach.

Rademachera wymaga jasnego lub półcienistego miejsca, a dala od bezpośredniego słońca (promienie słoneczne mogą powodować poparzenia liści i pędów). Najlepiej postawić doniczkę z rośliną na parapecie okna wychodzącego na wschód lub zachód. Zima należy przestawić na parapet okna wychodzącego na południe, aby roślina miała jak najwięcej światła.

Podłoże do uprawy rademachery powinno być żyzne i przepuszczalne, można użyć uniwersalnego podłoża do roślin doniczkowych. Konieczny jest drenaż. Podlewać należy umiarkowanie, kolejny raz dopiero gdy wierzchnia warstwa podłoża wyschnie. Nadmiar wody powoduje opadanie liści. Zaleca się zraszanie rośliny miękką, ciepła wodą (szczególnie zimą), jeśli tego nie będziemy robić, końce liści mogą zasychać. Aby zapewnić odpowiednia wilgotność powietrza, można doniczkę z roślina ustawić na podstawce wypełnionej kamykami i wodą (w ten sposób, aby dno doniczki nie dotykało lustra wody).Rademacherę zasila się raz na 2–3 tygodnie słabym roztworem nawozów wieloskładnikowych do roślin doniczkowych o ozdobnych liściach.Rademacherę przesadza się, gdy korzenie wypełnia całą doniczkę, należy to robić wiosną. Roślinę rozmnaża się przez sadzonki pędowe.

Kategoria Doniczkowe
Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z liści/igieł
Stanowisko półcieniste
Wysokość 50 cm - 1,5 m
Podlewanie średnio
Barwa liści/igieł zielona

NOWY NUMER

To już trzecie wydanie „M jak Mieszkanie” w 2021 roku. Cieszymy się, że jesteście z nami! W tym numerze podpowiadamy, jak urządzić salon - idealny do wypoczynku, zabaw z dziećmi, ale też do pracy.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie okładka 03/2021