Pachypodium Lamera - Pachypodium lamerei

2020-07-16 15:45
Pachypodium Lamera
Autor: Biuro Kwiatowe Holandia Pachypodium Lamera

Pachypodium Lamera jest sukulentem należącym do rodziny Apocynaceae. Jak sama nazwa wskazuje pochodzi z Madagaskaru. W naturalnych warunkach osiąga nawet do 10 m wysokości.

Z najeżonego kolcami pnia Pachypodium Lamera wyrasta pióropusz długich, ciemnozielonych liści. Zimą najczęściej zrzuca liście i wtedy wygląda jak kaktus. Wiosną liście znów się pojawiają. Rośnie szybko, już po 2–3 latach osiąga 1 m wysokości. Liście mogą dorastać do 40 cm długości i 11 cm szerokości. Jest to roślina długowieczna – możemy cieszyć się nią nawet 20 lat! Kwitnie bardzo rzadko – niekiedy (szczególnie po słonecznym i ciepłym lecie) mogą pojawić się na wierzchołku rośliny, wśród liści delikatne, białe kwiaty.Pachypodiu Lamera trzeba w mieszkaniu ustawić w bardzo jasnym miejscu, może nawet stać na słońcu – idealny jest parapet południowego okna. Roślina znosi wysoką temperaturę, zimą nie powinna ona spadać poniżej 15 st. C. Należy usuwać zwiędłe i żółte liście.Przesadza się go wiosną, mniej więcej co dwa lata (gdy bryła korzeniowa wypełnia całą doniczkę) do mieszaniny ziemi kwiatowej i piasku.

Kategoria Doniczkowe
Stanowisko słoneczne
Roślina ozdobna z liści/igieł
Wilgotność gleby sucha
Roślina ozdobna z pędów
Wysokość do 2 m
Podlewanie mało
Barwa liści/igieł zielona
Pokrój kolumnowy
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W maju w „M jak Mieszkanie” podajemy przepis na kuchnię – podsuwamy sprawdzone sposoby na zaaranżowanie funkcjonalnej i estetycznej strefy gotowania.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2022