Pachypodium bispinosum - Pachypodium bispinosum

2020-07-16 15:45
Pachypodium bispinosum
Autor: Biuro Kwiatowe Holandia Pachypodium bispinosum

Pachypodium bispinosum należy do rodziny toinowatych Apocynaceae. Pochodzi z Afryki Południowej.

Gruszkowate zgrubienie Pachypodium bispinosum to w rzeczywistości podziemna łodyga (osiąga 60 cm wysokości i 20 cm grubości), która w stanie naturalnym zazwyczaj znajduje się cała pod ziemią. Można jednak wykorzystać jej chropowatą, dekoracyjną powierzchnię i jej część pozostawić nad powierzchnią ziemi w doniczce. W tej podziemnej łodydze roślina magazynuje wodę, dzięki czemu może z łatwością przetrwać długie okresy niekorzystnych warunków – suszy.Z bulwy wyrastają cienkie gałęzie uzbrojone w kolce 1–2 cm długości. Pędy osiągają nawet 1,2 m długości, wyrastają z nich ciemnozielone liście.

Pachypodium bispinosum najlepiej rośnie w pełnym słońcu, ale toleruje także lekkie zacienienie. Należy chronić ją przed zimnem, szczególnie przed mrozem. Latem należy podlewać umiarkowanie, natomiast od listopada do marca praktycznie zaprzestać nawadniania. Zimą pachypodium przechodzi stan spoczynku i wtedy najlepiej zapewnić mu temperaturę około 4 st. C.

Jasnoróżowe kwiaty pojawiają się od czerwca do grudnia.

Kategoria Doniczkowe
Stanowisko słoneczne
Roślina ozdobna z liści/igieł
Wilgotność gleby sucha
Wysokość do 1 m
Podlewanie mało
Barwa liści/igieł zielona
Barwa kwiatów różowa
Pokrój nieregularny
Termin kwitnienia VI - XII
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W maju w „M jak Mieszkanie” podajemy przepis na kuchnię – podsuwamy sprawdzone sposoby na zaaranżowanie funkcjonalnej i estetycznej strefy gotowania.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2022