Zasłanianie okien latem i ochrona przed upałem i nadmiernym słońcem powinna być nie tylko efektywne, ale także wygodna w obsłudze. Bez odpowiedniej ochrony w upalne dni w pomieszczeniach jest albo bardzo gorąco, albo bardzo ciemno i w dodatku bez kontaktu ze światem  zewnętrznym. Idealny wydaje się produkt, który dostarcza odpowiednią ilość światła, znacznie obniża temperaturę, a nawet pozwala na wygodne podlanie kwiatków. A jeżeli możemy jeszcze dobrać pasujący do budynku i okien kolor tkaniny, rodzaj prześwitu czy system sterowania, to w moim odczuciu mamy sytuację idealną. Wystarczy tylko dobrze wybrać ochronę na okna przed upałem i cieszyć się latem w zaciszu własnego domu.

Ochrona okna przed nadmiernym słońcem: Jak działa markizoleta?

  • Absorbuje promieniowanie słoneczne już przed szybą i emituje ciepło na zewnątrz, przez co w słoneczne dni bardzo dobrze chroni wnętrze przed uciążliwym upałem. Nie jest ono jednak zupełnie pozbawione światła i widoczności. Jak zapewnia producent, marka Fakro, takie rozwiązanie chroni pomieszczenie do 8 razy lepiej w porównaniu z osłonami wewnętrznymi. W praktyce w naszym domu odczujemy spadek temperatury nawet o 10°C.
  • Markizoleta ogranicza przenikanie szkodliwego promieniowania UV do wnętrza, chroni przedmioty i materiały znajdujące się w pomieszczeniu.
  • Ogranicza też zużycie energii w urządzeniach klimatyzacyjnych, przez co zmniejsza emisję CO2 do środowiska.
  •  Zaciągnięte chronią wnętrze pomieszczenia przed obserwatorami, zapewniając jednocześnie widoczność na zewnątrz. Możemy swobodnie obserwować okolice, mając zapewnione poczucie prywatności.


Markizolety VMB Z-Wave i VMB Solar są przeznaczone do stolarki pionowej, mają ruchomą, odchylaną belkę. To duże udogodnienie, ponieważ w ten sposób mamy dostęp do zewnętrznego parapetu. Mogą być montowane na zewnątrz okien wykonanych z PVC, aluminium lub drewna. Fachowcy przekonują, że są najlepszą ochroną przed upałem, bo działają od zewnątrz. A to szczególnie ważne w mocno nasłonecznionych pomieszczeniach od strony południowej i zachodniej. Profile markizorolety dostępne są w czterech kolorach: białym, szary, czarny i brązowym. A na życzenie klienta - w dowolnym kolorze z palety RAL. Do wyboru są materiały z różnym rodzajem prześwitu.