Wieszak: must have w każdym przedpokoju. Zobaczcie galerię zdjęć!

2014-10-17 20:07

Wieszak jest elementem niezbędnym w każdym domu i mieszkaniu. Wieszak jest mile widziany przede wszystkim w przedpokoju. Ale nie tylko. Wieszaki potrzebne są także często w łazience, czasem także w pokoju, na przykład w domowym biurze.

Spis treści

  1. Wieszaki kolorowe dla dzieci i dorosłych
  2. Wieszaki niewidocznie spełniające swoje funkcje

Wieszak wydaje się rzeczą tak oczywistą, że mało kto przywiązuje do niego wagę. Zawsze musi się pojawić w projekcie przedpokoju. Po prostu musi być i już. Jaki wybrać wieszak do przedpokoju? Wszystko zależy od projektu przedpokoju lub wnętrza. Wieszak może być kompletnie niewidoczny, lub przeciwnie – dizajnerski, kolorowy. Pierwsze wieszaki pewnie powstały z gałęzi  – nawet teraz można kupić wieszaki udające kształtem gałąź. Przy odrobinie zdolności manualnych możemy też sami zrobić sobie taki wieszak. Na pewno będzie wtedy jedyny i niepowtarzalny. Są też wieszaki stojące lub do powieszenia na ścianie w kształcie drzewa.

Wieszaki kolorowe dla dzieci i dorosłych

Wyjątkowi esteci nie powieszą u siebie w domu wieszaka, który oprócz oczywistej funkcji nie będzie też wyjątkowy. Ich wieszak musi mieć inny niż wszystkie kształt albo kolor. A gdy jeszcze tego będzie im mało powieszą dwa lub trzy identyczne wieszaki obok siebie tworząc z nich kompozycję.  Wtedy, nawet puste, będą ozdobą ściany. Wydawałoby się zwykły wieszak, zrobiony z myślą o dzieciach, z białych prętów i kolorowych kulek przez Charlsa Eamsa „hang it All” z 1953 roku, przeszedł do klasyki designu i produkowany jest do dzisiaj. W sklepach znajdziemy tez wieszaki z przymrużeniem oka –  tam haczykiem jest na przykład psi ogon. Jedno jest pewno: z takich kolorowych i zabawnych wieszaków na pewno chętnie będą korzystały dzieci.

Wieszaki niewidocznie spełniające swoje funkcje

Poważni dorośli też znajdą wieszaki odpowiednie do ich mieszkania. Będą ta na przykład proste konstrukcje z rur hydraulicznych, które idealnie odnajdą się mieszkaniach w stylu nowoczesnym lub loftowym. Natomiast do wnętrz w stylu nowoczesnej klasyki lub glamour idealne będą wieszaki niewidoczne, takie, które stopią się optycznie ze ścianą lub z szafą. Każdy na pewno znajdzie wieszak odpowiedni dla siebie i pasujący do projektu przedpokoju lub stylu mieszkania.