Urządzamy przedpokój: 10 inspiracji na aranżacje korytarza!

2014-11-07 16:03

Przedpokój to wizytówka każdego mieszkania. Jak urządzić go w sposób elegancki i przede wszystkim funkcjonalny. Jeśli dopiero planujecie aranżacje przedpokoju zainspirujcie się naszą galerią. Prezentujemy 10 inspiracji na korytarz!

Aranżacja przedpokoju to niemałe wyzwanie. Podczas urządzania przedpokoju musimy wziąć po uwagę metraż pomieszczenia, liczbę domowników i styl, w jakim chcemy urządzić przedpokój. Warto pamiętać, że korytarz jest integralną częścią mieszkania, dlatego musi komponować się z jego wystrojem.

Przedpokój jako pomieszczenie z miejscami do przechowywania!

Przedpokój bardzo często spełnia funkcję gigantycznej szafy. Na wieszaku zostawiamy kurtki, które szczególnie w sezonie jesienno-zimowym zajmują bardzo dużo miejsca, zmieniamy buty, odkładamy parasole i drobiazgi, jak np. klucze. Natłok tych rzeczy sprawia, że musimy dokładnie przemyśleć aranżacje przedpokoju, żeby pomieścić w nim wszystkie rzeczy, wprowadzając jednocześnie ład i porządek. Pomoże nam w tym pojemna szafa. Jeśli możemy sobie na to pozwolić najlepiej sprawdzi się mebel na wymiar, dzięki temu maksymalnie wykorzystamy powierzchnię korytarza. W przedpokoju powinien znaleźć się również wieszak na podręczne ubrania oraz szafka na buty. Ten ostatni mebel jest niezbędny niezależnie od wielkości przedpokoju. Dzięki niemu zachowamy porządek w pomieszczeniu, a niezliczona par butów nie będzie nam przeszkadzała przy codziennym korzystaniu z domowej przestrzeni.

Przedpokój z długim korytarzem - jak go urządzić?

Przedpokój bardzo często połączony jest z długim korytarzem, prowadzącym do poszczegółnych pomieszczeń w mieszkaniu. O ile doskonale wiemy co powinno znaleźć się w przedpokoju, o tyle aranżacja korytarza, szczególnie jeśli jest wąski, nie jest łatwa. Jeśli do dyspozycji mamy szeroki korytarz możemy postawić w nim długą komodę na drobiazgi czy książki, a na ścianie powiesić galerię zdjęć. W wąskim korytarzu musimy skupić się na aranżacji ścian. Postawienie w nim mebli znacznie ograniczyłoby przestrzeń, inaczej sytuacja wygląda z półkami na ścianie. Te możemy powiesić nawet w wąskim pomieszczeniu, a ustawione na nich drobiazgi czy ramki ze zdjęciami staną się ciekawą formą dekoracji. Ciekawym pomysłem aranżacji wąskiego korytarza są fototapety, które optycznie powiększą pomieszczenie. W wąskim korytarzu decydujmy się na jasne kolory! W galerii znajdziecie kilka pomysłów na aranżacje przedpokoju i korytarza. 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W czerwcowym numerze M jak Mieszkanie otwieramy sezon balkonowy. Urządzamy oazę za oknem – klimatyczną, wygodną, zapewniającą relaks.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2022