PRZEDPOKÓJ w kawalerce: MAŁE MIESZKANIE - ładne pomysły 10 ZDJĘĆ

2017-09-08 15:24

Najtrudniejszym miejscem do zaaranżowania w małym mieszkaniu jest przedpokój. Zazwyczaj przedpokój w kawalerce jest mały, ciasny i zbyt ciemny. Co z nim zrobić, aby wejście do domu sprawiało miłe wrażenie? Znaleźliśmy 10 ciekawych rozwiązań, zobacz – przedpokój zdjęcia. 

Projektanci wnętrz potwierdzają: aranżacja przedpokoju w kawalerce to nie lada wyzwanie. Z racji, że korytarz małego mieszkania jestciągiem komunikacyjnym, utrudnia to każdy projekt. Przecież przedpokój to przecież pierwszy kontakt z wnętrzem mieszaknia. Udowadniamy, że aranżacja przedpokoju w małym mieszakniu to nie problem – przedpokój 10 projektów: GALERIA ZDJĘĆ

Małe mieszkanie i przedpój: ważne wnętrze

Przedpokój jako pomieszczenie przechodnie, często użytkowane i wielofunkcyjne jest podatne na częste zabrudzenia i zarysowania. Jak zrobić, by przedpokój był wyjątkowo funkcjonalny, mimo sowich małych rozmiarów? Tutaj wszystko musi być pod ręką, klucze do domu, samochodu, skrzynki pocztowej, furtki itd. Gdy małe mieszkanie jest użtkowane przez kilka osób, projekt przedpokoju, musi zapobiec tłokowi i bałaganowi przy drzwiach.

Meble i dodatki w przedpokoju małego mieszkania

Całą ścianę od podłogi do sufitu warto zabudować szafą wnękową z suwanymi drzwiami. Projektując taką zabudowę w trudnym do zagospodarowania wnętrzu, należy zwrócić uwagę, czy pozostanie przejście wystarczającej szerokości, tak by można było bezpiecznie przechodzić przez pomieszczenie. Oprócz szafy w przedpokoju ważne jest zagospodarowanie miejsc na drobne elementy garderoby, których przechowywanie często przysparza problemów: wieszaki, pojemne schowki, ukryte pojemniki.

Małe mieszkanie: ściany i podłoga w przedpokoju

W małym mieszkaniu przedpokój powinnien być jasny, ale niekoniecznie biały. To kolor ciężki do utrzymania, w miejscu tak bardzo narażonym na zabrudzenia. Jeśli jasny to szary, waniliowy, piaskowy – rozjaśni i uspokoi przedpokój. Możemy zdecydować się na nasycone kolory, które energetyzują już na samym wejściu - czerwień, pomarańcz. Jeśli mocne akcenty na ścianie nie pasują do stylu naszego wnętrza, zdecydowaną kolorystykę można zastosować w barwie frontów mebli, np. szafy, ale tylko jako dodatkowy kolor. Ważne, aby dominujący kolor szafy i zabudowy był jasny i wykończony na wysoki połysk, a na podłodze proponujemy położyć pas płytek w innym kolorze.

Przedpokój w kawalerce: lustra

Lustra – podstawa w małym przedpokoju, mogą być na ścianie tuż przy wyjściu lub na froncie szafy. Duże lustra pomogą poszerzyć i powiększyć optycznie przestrzeń.  Kolejny pomysł to fototapeta na ścianie. Dzięki niej przedpokój zyska dodatkowy wymiar. Najlepsza będzie fototapeta perspektywiczna można przykleić na fragment lub całość wybranej płaszczyzny ściany, drzwi lub elementów zabudowy szafy. Perspektywa daje wrażenie głębi i dodatkowej przestrzeni. Wybór grafiki zależy wyłącznie od pomysłu właściciela kawalerki.

Drzwi do pomieszczeń małego mieszkanie najlepiej jeśli będą przeszklone i przesuwane, jeśli kawalerka jest w miniaturowej wersji. Przeszklenie daje nam więcej naturalnego światła, jednocześnie nie zamykam przestrzeni. Warto wybrać drzwi w tym samym kolorze co ściany, dzięki temu staną się prawie niewidoczne.