PRZEDPOKÓJ - jaki KOLOR ŚCIAN wybrać. Przedpokój w trzech aranżacjach - ZDJĘCIA

2013-06-18 17:19 Kinga Katus

Ten sam przedpokój, lecz trzy różne zestawienia kolorów powodują, że wnętrze nabiera innego charakteru. Przedpokój niebieski, czerwony czy czarny? Prezentujemy trzy aranżacje przedpokoju. Są to te same przedpokoje, różnią się tylko kolorem.

Przedpokój niebieski - WADY i ZALETY

Pierwsza aranżacja przedpokoju. Przedpokój niebieski sprawi, że poczujemy przyjemny powiew wiatru od morza, a żółte dodatki we wnętrzu wprawią nas w pogodny, letni nastrój. Podstawę aranżacji przedpokoju stanowią kolory. Odpowiednio dobraliśmy je do konkretnych powierzchni tak, aby wizualnie przedpokój tworzył harmonijną całość. Frontową ścianę w przedpokoju pomalowaliśmy ciemniejszym odcieniem błękitu, co sprawia, że zbyt długi hol skraca się optycznie, a jasne żółcie po bokach otwierają przestrzeń. Sosnowa podłoga pomalowana białą farbą do drewna powiększy przedpokój. Ważne jest, który kolor ma być podstawą wnętrza. Malując drzwi i ścianę tym samym kolorem sprawimy, że barwa będzie dominowała w przedpokoju i stanie się bazą dla innych kolorów.

Druga aranżacja: przedpokój czerwony

Ciepła czerwień z odrobiną różu tworzy przedpokój pogodny, aż ma się ochotę do zabawy. Mocny kontrast bieli, czerwieni i jasnego różu powoduje, że wnętrze jest zdecydowane i wyraziste. Jedna ze ścian w przedpokoju pomalowana ciemnym odcieniem czerwieni zdominowała przestrzeń. W tym przypadku biała podłoga z poprzedniej aranżacji przedpokoju, mimo dominującej czerwieni wokół, byłaby zbyt monotonna. Tutaj zastąpiono ją linoleum z kamiennym nadrukiem. Wprowadza ono klimat kamiennej uliczki, a ciepłe szarości podłogi mogą być bazą dla kolorowych dywanów.

Trzecia aranżacja: przedpokój czarny

Spokojne szarości doprawione kolorem czarnym z odrobiną bieli składają się na propozycję subtelnej elegancji w przedpokoju. Ze względu na specyficzne i dość trudne do zaaranżowania kolory, trzeba odpowiednio podzielić nimi przestrzeń przedpokoju. Szarość nie może zalać pomieszczenia i sprawić, że wystrój przedpokoju będzie nijaki. Aby jednak nie zaburzyć naturalnej prostoty barw, warto włączyć podobne i równie stonowane kolory, które jednak dodadzą wnętrzu pewnej energii. Tak więc, trzy odcienie szarości na ścianach dynamizuje mocne zestawienie biało-czarnych płytek na podłodze.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021